מסחר בחוזים עתידיים - סקירה שבועית 29/08/2010

הגדל

מדדים

·         גם השבוע היה בסימן אירועי מקרו שליליים בארה"ב: השבוע התחיל בירידות לאחר שביום שלישי מדד Existing Home Sales הראה שכלכלת המדינה ממשיכה לגמגם (המדד הראה על ירידה של 27.2% במכירת דירות, הירידה התלולה ביותר מאז 1999) בנוסף כלכלנים רבים מעריכים, כי ארה"ב עומדת בפני Double Deep, כלומר אנו עומדים בפני משבר נוסף.

לעומת זאת, למרות המשך דוחות מאכזבים במהלך השבוע והערכות הכלכלנים, נשיא הפדרל ריזרב, בן ברננקי, ניסה להחזיר לשווקים את הביטחון לאחר שאמר, כי ה-FED  מוכן לבצע מהלכים לא שגרתיים בכדי לעזור לפעילות הכלכלית במיוחד אם תהיה הידרדרות משמעותית של ההערכות לצמיחה – לאחר נאום זה השווקים החלו לעלות באופן חד כלפי מעלה (מדד ה S&P500 עלה ביום שישי ב- 1.81%).

·         מדד ה S&P500 סיים את השבוע בירידה של 0.62% ונסחר ברמות של 1,063.7 נקודות

מדד ה Nasdaq  ירד השבוע ב- 1.99% ונסחר ברמות של 1,789 נקודות (זאת לאחר עלייה של כ 1.23% ביום שישי).

למידע נוסף  ניתן לעיין באתרנו בדף: חוזים עתידיים וול סטריט

מטבעות

 הדולר נחלש השבוע מול המטבעות הגדולים בעולם:

·         הדולר נחלש השבוע כנגד היין היפני בשיעור של 0.36%, צמד המטבעות נסחר ברמות של 85.33 דולר ליין.

·         הדולר נחלש גם כנגד האירו, צמד המטבעות נסחר ברמות של 1.27 אירו לדולר, התחזקות של 0.19%.

אנרגיה

מגמה מעורבת בתחום האנרגיה:

·         חוזה ה Natural Gas סיים עוד שבוע בירידות, השבוע החוזה צנח ב10.44% ונסחר ברמות של 3.7$ לmmBTU (השער הנמוך ביותר ב11 החודשים האחרונים), ירידה זו באה בשל כמה סיבות: הראשונה והעיקרית היא בשל גידול במאגרי הגז (מאגרי הגז הטבעי בארה"ב גדולים ב 6.2% לעומת ממוצע חמשת השנים האחרונות) הסיבה השנייה היא שגז זה משמש בין היתר לחימום בתים פרטיים, בשל הבצורת והחום ששוררים בארה"ב השימוש בגז זה קטן באופן טבעי.

·         חוזה הנפט סיים את השבוע בעלייה של כ-1.83% ונסחר ברמות של 75.17$ לחבית.

·         חוזה ה- Heating Oil סיים את השבוע בעלייה של 3.23% ונסחר ברמות של 2.05$ לגלון.

מתכות

·         גם השבוע אנו עדים להתחממות בזירת המתכות כפועל יוצא לסערת השווקים שפוקדת את ארה"ב, הזהב התחזק השבוע ב 0.73% ונסחר ברמות של 1,236 דולר לאונקיה, אנו עלולים לראות המשך התחזקות של הזהב מכיוון שהסוחרים מחפשים אחר נכס פיננסי יציב.

·         בדומה לזהב גם מסחר בכסף ממשיך להתחזק והוא נסחר ברמות של 19.03$ לאונקיה, עלייה של 5.83% - בכך הוא משלים עלייה של כ- 8.02% בחודש האחרון.

·         חוזה הפלטינום עלה השבוע ב- 1.53% וחוזה הפלדיום עלה ב- 5.64%.

 

חקלאות

·         משבר התבואה בעולם נמשך: מחירי התירס קפצו לשיא של 14 חודשים בשל הגידול בביקוש מארה"ב, הגידול בביקוש מתרחש בשל השריפות שפקדו את רוסיה והשיטפונות בקנדה.
כלכלנים מעריכים שמחירי התירס ימשיכו לעלות מכיוון שהבצורת לא פסחה גם על ארה"ב מה שיקשה עליה לייצא חיטה לשאר העולם.

·         השיטפונות שפקדו השנה את סין עלולים להרוס את כל ייבול התבואה של המדינה, סין הינה מדינה שמייצרת קרוב לשליש מכמות האורז והכותנה העולמית, כראייה ייצור האורז במדינה ירד ב- 6.1%, לעומת זאת ייצור התירס במדינה גדל ב 4.8% בשל תנאי הגידול הטובים (סין היא המדינה השנייה הכי גדולה בעולם בייצור תירס).

·         מחירי החיטה החלו לעלות ביום חמישי ושישי (לאחר ירידה בתחילת השבוע) בשל הערכות לגבי ירידה בתוצרת העולמית אשר נובעת בעיקר ממזג האוויר ברוסיה ומהגידול בדרישה לייצוא מארה"ב.

·         מנהלי קרנות גידור וספקולנטים גדולים בשוק הקטינו את חשיפתם לחוזי ה Heating Oil ב87% וב-Gasoline ב74%. מנגד הם הגדילו פוזיציות במוצרי החקלאות: תירס וחיטה.

למידע נוסף  ניתן לעיין באתרנו בדף: חוזים עתידיים

·         שינויים שבועיים בחוזי החקלאות

חיטה

2.43% -

6.62$ לבושל

תירס

0.06% -

4.21$ לבושל

אורז

2.80% +

11.215$ ל CWT

 

עידן פינקיאל
מנהל דסק חוזים עתידיים

למידע נוסף ניתן לעיין באתרנו בדף: מסחר בחוזים עתידיים

 


 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

שוק ההון מידע
דלג על שוק ההון מידע
עבור לתוכן העמוד