סקירת וול סטריט 18.06.10

מאת: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

סיכום היום ב"וול סטריט"


ביום המסחר האחרון של השבוע, הבורסות בוול סטריט עוברות לסירוגין מעליות לירידות. כשברקע "יום הכישוף המרובע" – יום שישי שבו חלה פקיעה זמנית של חוזים עתידיים על מדדי מניות,חוזים על מניות, אופציות על מדדי מניות, ואופציות על מניות ספציפיות. ביום נטול נתוני מקרו, המשקיעים מסתמכים בעיקר על אינדיקציות מהגזרות השונות. בגזרת המט"ח, היורו רשם השבוע את העלייה החד ביותר, זה למעלה משנה, אל מול הדולר, בעיקר על רקע הערכות כי האיחוד האירופי עומד לפרסם את תוצאותיו של "מבחן העמידות" שנערכו לבנקים הגדולים באירופה, מהלך שנועד להשבת האמון במגזר הבנקאי באירופה. בגזרת הסחורות מחיר הזהב ממשיך לשבור שיאים. החוזה על אונקיית הזהב רושם עלייה לרמה של 1,260 דולר ונראה כי המשקיעים ממשיכים לנהור אל עבר השקעות בטוחות כמו זהב. בגזרת הפוליטיקה נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שולח מכתב למפגש של ה-G20 שיתקיים בסוף השבוע הבא ובו הוא קורא לנציגי המדינות כי "עלינו לשתף פעולה כדי לחזק את ההתאוששות. עלינו להתחייב להשבת כספי הציבור למצב בר קיימא בטווח הבינוני. ועלינו להשלים את עבודת התיקונים והרפורמות הפיננסיים", הוא כתב. לקראת סיום יום המסחר המדדים המובילים עדין נסחרים סביב נקודת האפס, ללא הובלה של סקטור ספציפי.

נתונים בולטים

*להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת "מסחר בבורסה – וול סטריט"
  • לא פורסמו נתונים

חדשות בולטות

  •  סיטיגרופ (C) מתכננת לגייס יותר מ-3 מיליארד דולר לקרנות ההשקעה הפרטיות ולקרנות הגידור שלה, על-אף שהמחוקקים בארה"ב שוקלים לאסור על הבנקים להחזיק ולהשקיע ב"קרנות אלטרנטיביות".
  •  מניות בריטיש פטרול (BP) מוסיפה לרכז עניין רב לאחר שאמש התייצב מנכ"ל החברה, טוני הייוארד, מול הקונגרס ואמר כי החברה תשלם עבור כל נזקי הדליפה הקשה במפרץ מקסיקו.
  •  מניות אפל (AAPL) מזנקות היום על רקע ההשקה המוצלחת והביקושים ההולכים וגוברים לאייפון הרביעי, האנליסטים צופים שאפל תגיע למחיר של 325 דולר בשנה הקרובה
  •  נוקיה (NOK) הודיע על פרסום "אזהרת רווח" לרבעון השני
  •  נפט נסחר בעלייה של 0.55% למחיר של 77.22$ לחבית.
  •  התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות בעלייה לרמה של 3.22%.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד