סקירות וול סטריט 06.05.10

מאת: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

למידע נוסף אודות המסחר בוול סטריט

סיכום היום ב"וול סטריט"


ירידות חדות זה היום השלישי ברציפות בוול סטריט, השווקים מגיבים בחריפות ובפאניקה לאירועים מעבר לים ובהם, משבר החובות ביוון שכעת ממתין לסיוע של קרן המטבע הבינלאומית שתחלץ אותה מחדלת פירעון והחשש שמע המשבר עשוי להתפשט ברחבי אירופה ולפגוע בכלכלות של פורטוגל, איטליה, ספרד, אירלנד ובריטניה. תחילת המסחר נראתה אופטימית עם שני נתוני מקרו טובים של עלייה בפריון העבודה, וירידה בדורשי העבודה התחיליים. גם יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי אמר כי "הוא אופטימי לגבי המשך ההקלות בתנאי ההלוואות של הבנקים ללקוחותיהם בעקבות הכלכלה המתאוששת". כשעה ורבע לפי הסגירה המדדים המובילים התרסקו ונסחרו נמוך מ-8%, ישנם שמועות שהדבר קרה בעקבות "טעות אנוש",ברם הסוחרים בוול סטריט טוענים כי האשמה היא דווקא במנהלי הקרנות שידם "קלה על ההדק", האירוע עדיין בחקירה. רוחות ההרגעה לא עזרו והזכירו למשקיעים את התקופות הרעות מהמשבר של 2008. בסיום המסחר המדדים המובילים ירדו בכ-3.2% בהובלת מגזר החומרים והסקטור הפיננסי.

נתונים בולטים

*להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת "מסחר בבורסה – וול סטריט"
  •  מספר דורשי העבודה התחיליים ירד בכ-7000 עמד על 444 אלף, בהתאם לציפיות האנליסטים.
  •  פריון העבודה בארה"ב רשם עלייה של 3.6%, ועקף את תחזיות האנליסטים שעמדו על 2.6%.

חדשות בולטות

 למידע נוסף ודיווחים בזמן אמת ניתן לעיין באתרנו בדף:  חוזים עתידיים

  •  מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - זינק ביותר מ-50%.
  •  מיקרוסופט (MSFT) החלה למכור היום את הסלולריים הראשונים מתוצרתה: KIN One ו-KIN Two ברשת וריזון האמריקנית. המכירה המתבצעת כרגע רק באינטרנט, פונה לצעירים במחירים זולים במיוחד, כאשר לחנויות, המכשירים האלו יגיעו ב-13 לחודש. הדגם הראשון של החברה נמכר במחיר של 50 דולר, במקום 330 דולר (מחיר לפני סבסוד).
  •  יצרנית המזון שרה לי (SLE)דיווחה על רווח בניכוי פריטים של 29 סנט למניה ועל הכנסות בהיקף של 2.58 מיליארד דולר. זאת מעל תחזית האנליסטים לרווח של 21 סנט למניה.
  •  הנפט נסחר בירידה של 3.58% למחיר של 77.11$ לחבית.
  •  התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות בירידה לרמה של 3.39%.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד