סקירת וול סטריט- 19.04.10

מאת: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

למידע נוסף אודות המסחר בוולסטריט

סיכום היום ב"וול סטריט"


בפתיחת יום המסחר הראשון של השבוע, בורסת וול סטריט נסחרת בטריטוריה האדומה בהובלת הסקטור הפיננסים, זאת על רקע פרשת גולדמן זאקס, וחברות התעופה אשר נפגעו עקב הפסקת הטיסות בעקבות התפרצות הר הגעש באיסלנד. במהלך יום המסחר פורסמו מדד האינדיקאטורים המובילים אשר הצביע על עלייה בקצב הייצור בארצות הברית, והגדלת מספר השעות מצד העובדים. קן גולדשטיין, הכלכלן הבכיר בפאנל לשכת המסחר בארה"ב, ציין כי "השיפור המתמיד במצב התעסוקה ובהכנסה יהיה הגורם העיקרי להתאוששות הכלכלה האמריקאית". על אף הנתונים החיוביים השוק עבר לצד הירוק אך לא הצליח להתאושש וצלל חזרה לתחום האדום. לקראת סיום יום המסחר נראה כי המגמה שוב השתנתה והמדדים המובילים החלו להיסחר במגמה מעורבת, סקטור הפיננסים מושך כלפי מעלה וסקטור הטכנולוגיה מושך כלפי מטה.

נתונים בולטים

*להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת "מסחר בבורסה – וול סטריט"
 • מדד האינדיקאטורים הכלכלים המובילים עלה בכ-1.4%,לעומת צפי אנליסטים לעלייה של כ- 1.3%.

חדשות בולטות למידע נוסף ודיווחים בזמן אמת ניתן לעיין באתרנו בדף: שוק ההון

 • ענקית הפננסים סיטי גרופ ( C) מדווחת לפני המסחר על רווח של 4.43 מיליארד דולר או רווח של 0.15 סנט למנייה – בתגובה המנייה מזנקת בכ-5%.
 • לאחר סיום המסחר ענקית המחשבים אי.בי.אם (IBM) תפרסם את דוחותיה, האנליסטים צופים רווח של 1.93 למנייה
 • גולדמן זאקס (GS) הודיעו כי יערערו על "תביעת ההונאה" בסך מיליארד דולר שהוגשה נגדם הרשות האמריקאית לניירות ערך ה-SEC, ויטענו כי הפעולות בהן נקטו היו "ראויות לגמרי".
 • חברת התרופות אלי לילי (LLY) מדווחת על ירידה של 15% ברווח הנקי ברבעון הראשון – בעיקר בגלל רפורמת הבריאות של הנשיא אובמה.
 • נפט נסחר בירידה של 2.20% למחיר של 81.41$ לחבית.
 • התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות בעליה לרמה של 3.78%.
 • בעמוד הבא מפורסמים המדדים המובילים בסגירה.

  מועד עריכה ופרסומה של עבודת האנליזה: 19/04/2010/04/2010

  כותב הסקירה: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

  גילוי נאות


  מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך. "מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו. מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית. חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים. החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ. מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד