סקירת וול סטריט 16.04.10

מאת: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

למידע נוסף אודות המסחר בוולסטריט

סיכום היום ב"וול סטריט"


יום המסחר האחרון לשבוע זה בוול סטריט נפתח בירידות על רקע נתוני מאקרו מעורבים שפורסמו לפני תחילת המסחר. לאחר מכן,כחצי שעה לאחר פתיחת המסחר פורסם מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן אשר יצא נמוך משמעותית מהצפי ,דבר שעודד את המשך המגמה השלילית בוול סטריט.דו"חות טובים של חברת גוגל שפורסמו אתמול לאחר סגירת המסחר ודו"חות טובים של חברת ג'נרל אלקטריק ושל בנק אוף אמריקה לא הצליחו לשנות את כיוונו של השוק זאת בעקבות פרסום תביעה של הרשות לניירות ערך האמריקאי (SEC) כנגד בנק גולדמן זאקס באשמת הונאת לקוחות על ידי פתיחת פוזיציית שורט כנגד מכירת של איגרות חוב מגובי משכנתאות(סאב –פריים) ללקוחותיה. הדבר גם הביא לכך שבשיא הירידות של יום המסחר עלה "מדד הפחד" (VIX) בכ-24%.בזירה האירופית בעיית החוב של יוון נמצאת עדיין במרכז העניינים והעובדה שהיא תצטרך לעמוד בפדיון של סכום שגבוהה מהיתרה בקופת המדינה הביא היום את התשואות על איגרות החוב ארוכות הטווח לרמה של כ-7%. לקראת סגירה המדדים נסחרים בירידה של כ- 1.5% בהובלת סקטור הפיננסים.

נתונים בולטים

*להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת "מסחר בבורסה – וול סטריט"
  • נתון התחלות בניית הבתים הציג עליה מפתיעה של 8.8% לרמה של 626 אלף בתים בשונה מהצפי לכ-605 אלף בתים.
  •  מספר התרי הבניה עלה בחודש מרץ בכ- 7.5% ל-685 היתרים לעומת צפי ל- 625 היתרים.
  •  נתון סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת משיגן ירד באופן מפתיע לרמה של 69.5 נקודות בשונה מהצפי לעליה ל-75נקודות.

חדשות בולטות למידע נוסף ודיווחים בזמן אמת ניתן לעיין באתרנו בדף: שוק ההון

  •  סיטי גרופ (C) הודיעה היום על מכירת של 16.4מליון מניות של חברת פרימיקה (PRI) חברת הביטוח אשר הביאה אותה לגדול ,בכך מצמצמת החברה את אחזקתה בפרימיקה לפחות מ- 40%.
  •  למרות שגוגל (GOOG), בנק אוף אמריקה (BAC), ו ג'נרל אלקטריק (( GE הכו את תחזיות האנליסטים, המשקיעים ממשים רווחים והמניות נחתכות בצור משמעותית.
  •  הנפט נסחר בירידה של כ- 2.77% לרמה של 83.14 דולר לחבית.
  •  התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות בירידה לרמה של 3.77%.


מועד עריכה ופרסומה של עבודת האנליזה: 16/04/2010/04/2010

כותב הסקירה: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות


מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך. "מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו. מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית. חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים. החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ. מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד