סקירת וול סטריט 12.03.10

מאת: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

המדדים המובילים בוול סטריט נפתחו בעליות שערים של כ- 0.2% לאחר פרסום הפעילות הצרכנית בארה"ב שעלתה בניגוד לצפי לירידה. עיקר השיפור בפעילות הצרכנית נרשם במוצרי האלקטרוניקה ונראה כי מספר סופות שלגים לא עצרו את האמריקאים מלפתוח את ארנקיהם ולבזבז. עם פתיחת המסחר פורסם מדד ביטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שירד במפתיע בחודש מארס. לאחר פרסום הנתון השוק עבר להיסחר במגמה מעורבת, סקטור הדשנים בולט לחיוב וסקטור הפיננסים מאבד גובה לאחר שהוביל את המסחר בימים האחרונים. יועץ כלכלי מוביל בבית הלבן אמר אמש כי הכלכלה האמריקאנית תחל לייצר מקומות עבודה ומצב האבטלה התייצב וישתפר אך בצורה איטית ממשברים קודמים. לקראת סיום המסחר המדדים נסחרים כמעט ללא שינוי ממחיר הבסיס.

נתונים בולטים

*להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט
  • המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר בארה"ב רשמו עליה של 0.3%. בניגוד לצפי האנליסטים, שעמד על ירידה של 0.2%.
  • סנטימנט הצרכנים בארה"ב לחודש מרץ הציג ירידה לרמה של 72.5 בניגוד לתחזיות שהיו לרמה של 74 נקודות.
  • המלאים העסקיים בארה"ב לחודש ינואר נותרו ללא שינוי בניגוד לתחזיות לעליה של 0.2%.

חדשות בולטות

  • פוטאש (POT) פרסמה היום תחזית אופטימית לרבעון הראשון של השנה, בתוך כך היא צופה עלייה משמעותית בביקוש העולמי לאשלג. בתגובה כל הסקטור עולה כ- 7% .
  • מדו"ח שבוחן את פשיטת הרגל של לימהן ברדרס עולה כי סיטיגרופ (C) וג'יי פי מורגן ((JPM, ביקשו מליהמן ברדרס להגדיל את הערבויות כנגד הלוואות שסיפקו לו. דרישות אלו הכבידו על ליהמן ותרמו לקריסתו, בנוסף בדו"ח מעלים חששות כבדים באשר להתנהלות ואמינותם של בכירי הבנק כמו גם אפשרות לשקרים וזיופים מצד מתחרים.
  • הנפט נסחר בירידה של 1% למחיר של 81.3$ לחבית.
  • התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות בירידה לרמה של 3.71%.מועד עריכה ופרסומה של עבודת האנליזה: 12/03/2010

כותב הסקירה: עמוס מאירי - מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך. "מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו. מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית. חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים. החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ. מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד