סקירה חודשית - סיכום חודש מאי 2016 בוול סטריט

מדד הדאו ג'ונס סיים את חודש מאי עם תשואה חיובית מזערית של- 0.08% ורשם חודש רביעי ברציפות של עליות, מדד ה-500 S&P סיים את החודש עם תשואה חיובית של 1.53% כאשר הוא רושם חודש שלישי ברציפות של עליות. מדד הנאסד"ק ממשיך להפגין התאוששות וסגר את חודש מאי בתשואה חיובית של 4.21% אולם הוא עדיין בתשואה שלילית ביחס לתחילת השנה.

 

בסוף החודש נאמה נגידת הבנק המרכזי ג'נט ילן באוניברסיטת הרווארד וציינה כי אם הפד ימשיך ויראה נתוני מאקרו חיוביים בנוסף להמשך צמיחת הכלכלה האמריקאית ונתוני תעסוקה מעודדים יש אפשרות סבירה בהחלט כי הפד יעלה את ריבית הבסיס באופן הדרגתי בחודשים הקרובים. אם בחודשים האחרונים כל אמירה של בכירי הפד גררה לאחריה ירידות במדדים המרכזיים, נראה כי בחודש מאי השתנתה המגמה ונראה כי המשקיעים פחות לחוצים מהעלאת הריבית והם מכילים תסריט של העלאת ריבית מתונה.

 

החודש פורסמו נתוני מאקרו חשובים, מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה בכ-0.2% לעומת צפי לעליה של כ-0.3%, זוהי עלייה לאחר ירידה של חודשיים במדד.

המכירות הקמעונאיות של חודש אפריל הפתיעו לטובה עם עלייה של כ-1.3% לעומת צפי לעלייה של כ-1%. הייצור התעשייתי של חודש אפריל גדל אף הוא בכ-0.7% לעומת צפי לעליה של כ-0.3%. גם נתוני מכירות הבתים רשמו עלייה מרשימה מאוד של כ-2.4% ועלו לרמה של 619 אלף בתים לעומת 531 אלף בתים בחודש מרץ.

 

הנפט ממשיך בהתאוששות שלו חודש רביעי ברציפות, רצף עליות שלא נרשם משנת 2011, ומאז פברואר האחרון רשם עליה של 100%, הנפט סיים את החודש שהוא כמעט נושק ל 50 דולר לחבית אך עדיין סגר מעט מתחת, חבית נפט מסוג WTI CRUDE OIL עמדה על 49.1$  וחבית מסוג BRENT עמדה על 49.7$ .

 

הדולר התחזק מול מרבית המטבעות עקב הארכה לעליה קרובה בשיעור הריבית, ביחס ליורו ולשקל הדולר התחזק בכ-3% וביחס ליין בכ-4%.

הזהב נחלש החודש בכ-6% לרמה של 1215$.

 

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד