סקירת וולסטריט שבועית 14-18.12.2015

24/12/2015

השבוע, בפעם הראשונה לאחר כמעט עשור של ריבית אפסית החליט הבנק המרכזי בארה"ב להעלות את הריבית ב0.25%. העלייה הייתה בהתאם לצפי הכלכלנים ולמרות שבתחילת השבוע מדד המחירים לצרכן נותר ללא שינוי, כמו כן גם רמת האבטלה.

 

בן ברננקי נגיד הבנק המרכזי לשעבר אמר השבוע כי הצמיחה הנמוכה יחסית בארה"ב בשנים האחרונות הייתה אכזבה מסוימת וכי היא נובעת מהצמיחה האיטית בפריון, בנוסף לכך מחירי הנפט הזולים ישפיעו על הצמיחה, דבר שיחייב את הפד להתאים את עצמו לתרחישים הקרובים.

 

יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב ג'נט יילן טענה כי למרות האינפלציה הנמוכה הגיע הזמן להעלות את הריבית וכי אם תחכה עם העלאתה, היא תצטרך לאחר מכן לפעול על מנת לרסן את התחממותה של הכלכלה.

 

מיד בתום ההודעה על הריבית וול סטריט הגיבה בעליות חדות אולם לאחר מכן הירידות חזרו והתעצמו לקראת סוף השבוע והתנודתיות בשווקים החריפה גם היא.

 

אגרות החוב בתשואה גבוהה (אג"ח זבל) עמדו השבוע לדיון אצל המשקיעים  והעלו חששות שמא חברות האנרגיה יתקשו להשיב את החובות שלהן לאחר הירידות החדות במחירי הנפט והסחורות וכי הסקטור כולו סובל מירידות מתמשכות.

 

סולאר סיטי (SCTY)- מניות מגזר הסולאר רשמו השבוע זינוק חד בעקבות החלטתו של הממשל האמריקאי להמשיך ואף להרחיב את הטבות המס עברות חברות הסולאר ואנרגיית הרוח עד לשנת 2022.

 

גופרו (GPRO)- יצרנית מצלמות האקסטרים הפופולאריות ביותר בעולם ממשיכה בנפילה הכואבת שלה, לאחר שהשילה כ-70% מתחילת השנה, בתחילת השבוע היא ירדה בעוד כ10% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את הדירוג שלה לתשואת חסר בעקבות מכירות מאכזבות של המצלמות החדשות וחוסר היכולת לפתח טכנולוגיה מספקת

 

חדשות בולטות

 
  • מדד המחירים לצרכן- איכזב ונותר ללא שינוי, צפוי לעלות 0.5% בחישוב השנתי
  • ריבית בארה"ב- עלייה של 0.25%, לראשונה מזה 7 שנים
  • מדד מנהלי רכש- רשם קריאה חלשה של 53.7 נק' לעומת צפי של 56 נק'
  • תביעות ראשוניות לדמי אבטלה – ירידה של כ-0.2% ל271 אלף תביעות חדשות
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד