סקירת וולסטריט שבועית 30.11 - 4.12

9/12/2015

שבוע המסחר בוול סטריט נפתח בירידות אך לאחר שבוע תנודתי (הכל יחסי כמובן), המדדים המובילים סיימו את השבוע בעליות קלות בעיקר בזכות העליות של יום שישי. שבוע המסחר אופיין בנאומים והודעות של הבנקים המרכזיים באירופה ובארה"ב שנתנו את הטון בשווקים.

 

יו"ר הפד ילן, הודיעה ביום רביעי כי "נתוני המאקרו עדיין יכולים להשפיע על החלטת הריבית בדצמבר", אך מנגד היא שידרה כי הכלכלה האמריקאית מגלה חוזקה וכי התנאים להעלאת ריבית שקבעו חברי הפד' הושגו. גם החוזים העתידיים מגלמים הסתברות גבוהה להעלאת ריבית במפגש הקרוב בדצמבר.

 

הבנק המרכזי האירופאי, הצליח לאכזב את השווקים למרות הכרזה על צעדים מרחיבים ונראה שחטא בניהול ציפיות המשקיעים, מה שהוביל לירידות חדות במדדים המובילים לאחר ההודעה. בנאומו המקדים, הבטיח דראגי, נגיד הבנק המרכזי של אירופה ECB, לעשות כל שביכולתו לדחוף את הכלכלה האירופית להתאוששות מלאה והוסיף כי אין שום הגבלה לאופן שבו הם יכולים להשתמש בכלים כדי לתמרץ את השוק.

 

בהודעת הבנק האירופי שפורסמה ביום חמישי, הוכרז על השארת הריבית על כנה ברמה של 0.05% אך הפחתה של הריבית על הפיקדונות לרמה שלילית של 0.3%. במסיבת העיתונאים שנערכה לאחר מכן הבנק המרכזי הודיע כי הוא מרחיב את תוכנית ההרחבה הכמותית, במסגרתה הוא רוכש אג"ח בהיקף של 60 מיליארד אירו מידי חודש עד מארס 2017.

 

נתונים שפורסמו ב4.12 :

  • שיעור האבטלה- 5% .
  • שיעור השתתפות בשוק העבודה (חודשי)- 62.5%.
  • שכר ממוצע לשעת עבודה (חודשי)- 0.2%.
  • ממוצע שעות עבודה בשבוע (חודשי) - 34.5.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד