סקירת וולסטריט שבועית 16-20.11.2015

26/11/2015

פרוטוקולי הפד שנחשפו ביום רביעי רומזים על כך שהעלאת הריבית קרובה מאי פעם, נראה שישנו רוב גדול של חברי ועידת השוק הפתוח של הפד שתומך בהעלאת הריבית כבר השנה, מה שסולל את הדרך להעלאה ראשונה מזה כמעט עשור ב-16 לדצמבר. השוק בסה"כ הגיב היטב ושבוע מסחר במניות הסתיים בנימה אופטימית עם נפח הפעילות המשמעותי ביותר בשעות הפתיחה של יום שישי. הS&P סגר עליה שבועית של 3.3% והנאסדק 3.9%. ביום שישי סקטור הצריכה עלה 1.2% וסיים כסקטור המוביל של השבוע. הסבר לתגובה הנינוחה של השוק להעלאה אפשרית טמון בפרשנות של אותם פרוטוקולים של הפד. לפי גולדמן זאקס, נכתב שאמנם הפד מתכנן להעלאות את הריבית בחודש הבא אבל גם נכתב כי הפד מעריך שהריבית בטווח הקצר עדיין תישאר אפסית ובטווח הארוך שיווי המשקל של הריבית יהיה נמוך יותר משיווי המשקל של הריבית בעשורים האחרונים. באופן כללי ציין הפד שבעתיד הקרוב לא נראה שתהיה חזרה לרמות נורמליות של ריבית וגם יתכנו סבבים נוספים של ריבית אפסית ואפילו של שימוש בכלים נוספים, כמו הרחבה כמותית לעידוד הצמיחה במידת הצורך. 

 

נתונים כלכליים מרכזיים

 

·         תביעות ראשוניות לדמי אבטלה –  נתון חיובי, ירידה ל 271 אלף לעומת תקופה קודמת בה נרשמה ירידה ל 276 אלף.

·         התחלות בניית בתים בירידה ל-1206 לעומת 1060 תקופה קודמת.

·         מדד LEI הleading indicator  - עלה 0.6% לעומת מדידה חודש קודם שהראתה על ירידה של 0.2% . המדד משכלל 10 מרכיבים שונים בכללה, כאשר המשמעותיים בהם סנטימנט הצרכנים, הזמנות חדשות ליצרנים, תביעות ראשוניות לאבטלה ומדד הS&P .

 

מניות במרכז

 

·         נייק NKE אחת מהמניות המרכזיות האחראיות לעליות בסקטור. המניה עלתה ביום שישי ב-5.5% בעקבות הכרזה על תכנית של רכישה עצמית של מניות בשווי 12 מיליארד והגדלת הדיבידנד הרבעוני.

 

·         אמבר קומבי ANF מניה נוספת שדחפה את סקטור הצריכה מעלה. המנייה טסה 25% בשישי על רקע דוחות מפתיעים שפרסמה. החברה ירדה מעל 40% בשלוש שנים האחרונות בעקבות בלימה בצמיחה.  

 

·         צ'יפוטלה  CMG חברה גדולה בסקטור הצריכה שדווקא אכזבה את המשקיעים ובשישי צנחה מעל 12% . משרד הבריאות האמריקאי פרסם כי התגלו מס' מקרים של הרעלה עקב חיידקי אי קולי מסוכנים במזון של הרשת בסניפים שונים ב-6 מדינות בארה"ב. רשת המסעדות של מזון מהיר המקסיקני שעד לא מזמן הייתה חביבת וול סטריט פרסמה כי הינה בודקת ממצאים של משרד הבריאות.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד