סקירת וולסטריט שבועית 5-9.10.2015

12/10/2015

שבוע המסחר נפתח בעליות שערים חדות שהלכו והתמתנו בהמשך, אולם בסיכום שבועי, וול סטריט רשמה את רצף העליות המרשים ביתור מאז תחילת השנה, כמו כן גם מדד הפחד VIX, ממשי לצלול ומראה על ירידה מסוימת בפאניקה של המשקיעים. הפוקוס מתחיל לעבור מדוחות המאקרו וציפיות על שינוי הריבית שהכתיבו את הטון בשבועות האחרונים לעונת הדוחות של החברות שהתחילה רשמית ביום חמישי.

 

הבורסות בשאר השווקים המפותחים בעולים רשמו עליות חדות גם כן, כאשר אירופה נמצאת בראלי מרשים במיוחד, גם סין רשמה עליות נאות השבוע.

 

הפד פרסם את פרוטוקול הישיבה האחרונה, לאחר שהנגידה הותירה את הריבית על קנה, אולם טענה ששינוי ריבית ייתכן כבר השנה, חשפו הפרוטוקולים כי רק אחד מחברי הועדה הצביע בעד העלאת ריבית כבר בספטמבר. מחירי הסחורות עלו גם כן, כאשר הנפט רשם עליות שערים של כ-11% בשבוע ושבר מחסום פסיכולוגי של כ-50$ לחבית

 

אלקואה(AA) - יצרנית האלומיניום, הייתה החברה הראשונה שפתחה את עונת הדוחות, ורשמה תוצאות רעות לרבעון, בעקבות האפקט השלילי של מחיר האלומיניום בעולם, צניחה של 11% בניגוד לרבעון המקביל אשתקד.

 

טסלה (TSLA)- יצרנית המכוניות החשמליות דיווחה כי מסירות כלי הרכב היו 11,580 במהלך הרבעון האחרון, עלייה של 49% מהרבעון המקביל אשתקד. היעד עמד על מכירות של 50-55 אלף רכבים לשנה כאשר עד סוף ספטמבר היא מכרה 33 אלף כלי רכב, כך שהיא מתקרבת מאוד ליעד שהציבה לעצמה.

 

חדשות בולטות בוול סטריט

 

·         מדד מנהלי רכש – רשם קריאה של כ-55 נק'

·         מלאי הנפט – זינוק ב-3.073 מיליון חביות לעומת צפי של 2.2 מיליון חביות

·         תביעות אבטלה ראשוניות- 263 אלף תביעות חדשות לעומת צפי של 274 תביעות חדשות

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד