סקירת וולסטריט שבועית 31.8.15-4.9.15

6/09/2015

שבוע המסחר בוול סטריט המשיך להיות תנודתי על רק החששות מהאטה כלכלית בסין ואי הוודאות לגבי מועד העלאת הריבית בארה"ב. שבוע המסחר החל עם ירידות בכל המדדים המובילים, כאשר במהלך השבוע הוא תיקן, אך המגמה הכללית נותרה שלילית וזאת בהמשך לירידות בשבועות המסחר האחרונים. בסיכום השבוע הנסדאק איבד 2.78% , הדאו גונס ירד 2.45% והS&P  סגר בירידה של 2.5%.

 

ביום האחרון לשבוע המסחר התפרסמו דוחות התעסוקה החודשיים לחודש אוגוסט. הדוחות היו במגמה מעורבת מצד אחד שיעור האבטלה ירד מעבר לצפי, אך מצד שני העלייה במספר המועסקים איכזב.  לאור הערכות השוק שדו"ח זה לא יספק לפד תירוץ משכנע לדחיית העלאת הריבית  כבר בשלב טרום המסחר החוזים העתידיים על המדדים בארה"ב היו שליליים והמשיכו כך במהלך היום.

 

נתונים חיוביים:

·         שיעור האבטלה- 5.1%  לעומת צפי  ל5.2% .

·         שכר ממוצע לשעת עבודה (חודשי) – 0.3% לעומת צפי ל0.2% .

·         ממוצע שעות עבודה בשבוע –  34.6 לעומת צפי ל34.5   .

 

נתונים שליליים:

·         השינוי במספר המועסקים במגזר הלא חקלאי- 173 אלף לעומת צפי ל220 אלף

·         משרות בתעשייה- ירידה ב 17 אלף לעומת צפי לעלייה של 5 אלף .

 

סחורות

התנודתיות הגבוהה בנפט ממשיכה גם השבוע כאשר החוזים העתידיים על הWTI  ירדו ממחיר של 48.89 $ בתחילת השבוע ל  43.52$ לחבית באמצע השבוע. כאשר לקראת סוף השבוע המחיר התייצב על 46.16$ לחבית .

 

 

INTC

 

אינטל ענקית הטכנולוגיה , העוסקת בתכנון וייצור מיקרו- מעבדים, מעגלים משולבים ועוד הגיעה בדצמבר 2014 לשיא של 37.15$ למנייה. על רקע ירידות השערים החדות בשבוע שעבר המנייה הגיעה עד מחיר של 24.8$. בדו"ח האחרון שהחברה פרסמה ביולי לתוצאות הרבעון השני הצביע על רווח למניה של 0.58 $  גבוה מהצפי ל 0.54$. כמו כן השבוע הציגה אינטל את המעבד המתקדם ביותר שאי פעם ייצרה והמניה הגיבה בעליות וסגרה את השבוע בעליה קלה למחיר של 28.5$.

 

 

AMZN

 

ענקית המסחר האלקטרוני דיווחה השבוע כי חטיבת שירותי הענן שלה תרכוש את חברת התוכנה Elemental Technologies, המתמחה בווידאו. סכום הרכישה לא דווח. מחיר המניה הושפע גם כן מהתנודתיות בשוק כאשר היא סוגרת את שבוע המסחר בירידה של אחוז ונסחרת ברמה של 500$ .

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד