סקירת וולסטריט שבועית 17.8.15-21.8.15

23/08/2015

שבוע המסחר נפתח בעליות שערים במדדים המובילים בארה"ב אך כבר מיום שלישי התהפכה המגמה בשווקים כאשר שאר השבוע התאפיין בירידות שהלכו והחמירו. הסנמיטנט השלילי הושפע מהירידות בשווקים הגלובליים ובדגש על הנתונים המגיעים מסין (למרות וגם בגלל שהשקיפות שם לא מושלמת). בסיכום השבוע הנאסדק ירד ב 7.17%, הדאו ג'ונס ירד 5.5% ה- S&Pירד ב 5.53%.

 

נושא מרכזי השבוע בארה"ב הוא שפרוטוקולי הfed   לחודש יולי נחשפים ונראה כי חברי הבנק המרכזי מכינים את הקרקע להעלאת ריבית ראשונה מזה כמעט עשור. חברי הפד ציינו בנוסף כי בעוד התנאים הכלכליים מתקרבים לרמה הרצויה הם רואים מקום נוסף לשיפור בשוק העבודה. כמו כן הדגישו כי הם רוצים להיות בטוחים שנתוני האינפלציה אכן עולים ומתכנסים ליעד אותו הציבו – 2% בשנה.

 

נתונים בולטים שפורסמו השבוע

 

·         התחממות משמעותית נרשמת בשוק הנדל"ן , דו"ח התחלות הבניה בארה"ב  הציג עלייה של 0.2% לכדי 1.2 מיליון בתים- שיא של 8.5 שנים זאת בהמשך למגמה החיובית בחודש הקודם (עלייה של 12.3% בהתחלות בנייה).

 

·         בדו"ח התביעות לאבטלה של משרד העבודה האמריקני שפורסם ביום חמישי, נרשמה עלייה שבועית בכמות הדורשים לאבטלה (זה השבוע הרביעי ברציפות). מספר התביעות החדשות לאבטלה , הנתון שמרכז את מירב תשומת הלב בדו"ח השבועי של משרד התעסוקה האמריקני, רשם עלייה גבוהה במעט מהצפוי. כמות התובעים הסתכמה בכ277 אלף תובעים , לעומת צפי של השוק שעמד על 275 אלף חשוב לציין כי למרות שהכמות לא עמדה בצפי השוק , על פי ההשקפה הכללית של כלכלנים בארה"ב , כל כמות שהיא מתחת ל300 אלף מציינת התחזקות של שוק העבודה האמריקאי.

 

AAPL

 

חברת אפל, ענקית הסלולר והמחשוב ממשיכה לרדת השבוע על רקע הסנטימנט השלילי שנוצר בשווקים מתפתחים ובמיוחד בסין שנחשבת כמנוע צמיחה עיקרי של החברה. המנייה התחילה את השבוע במחיר של  117.59$ וסיימה במחיר של 108$. AAPL היא החברה הציבורית בעלת שווי שוק הגבוהה ביותר בעולם !

 

 

WMT

 

ענקית הריטייל האמריקנית- וול מארט הורידה את תחזית הרווח לרבעון השלישי ולשנה כולה. החברה צופה לרווח למניה שיסתכם ב 93 סנט למניה , התחזית הקודמת לרבעון זה היא רווח למניה של 1.05 $. החברה חותכת את תחזית הרווח לשנה כולה וצופה כי יסתכם בטווח של 4.4-4.7 דולרים למניה , התחזית הקודמת לרווח  בטווח  של 4.7-5.05 דולרים למניה. המנייה ירדה סה"כ כ-5.5% במהלך השבוע  לרמה של 68 $ .

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד