סקירה שבועית וול סטריט 9-14.8.2015

19/08/2015

המסחר בוול סטריט השבוע נפתח בסנטימנט חיובי שמיוחס לדבריו של סגן יו"ר הפד האמריקאי סטנלי פישר שטען כי כל עוד האינפלציה בארה"ב לא תעלה, לא תיתכן העלאת ריבית, אולם בהמשך השבוע המגמה החיובית התהפכה וול סטריט עברה לירידות שערים לאחר שסין הודיעה על פיחות היואן על מנת לתמוך בכלכלה ובייצוא במדינה.

פיחות היואן צד לצד עם התחזקות הדולר גרמו לחששות אצל המשקיעים לגבי פגיעה אפשרית במכירות החברות הנסחרות בוול סטריט שחלקן בעלת חשיפה גבוהה לשוק הסיני.

 

מחיר הנפט ממשיך לרדת לאחר שארגון אופ"ק פרסם השבוע כי 12 המדינות החברות בארגון הפיקו יחד 31.5 מיליון במהלך חודש יולי, זהו הקצב הגבוהה ביותר מזה 3 שנים.

 

גוגל (GOOGL) – ענקית האינטרנט הודיעה כי תבצע מהלך ארגון משמעותי, בו היא תקים חברת אחזקות חדשה תחת השם "אלפבית". לפי מייסד גוגל לארי פייג' "אלפבית" תהיה חברת האם אשר תכלול את עסקי החיפוש כמו כן את שאר יחידות החברה תחת מטרייה אחת.

 

אליבאבא (BABA) – מניית חברת המסחר המכוון הסינית, פרסמה את דוחותיה לרבעון השני והציגה עלייה בהכנסות מתונה בהרבה משנים עברו, שעמדה על 28% לעומת ממוצע שנתי של 56%, בנוסף לכך הודיעה החברה על רכישה חוזרת בהיקף של 4 מיליארד מנית שתפרש על שנתיים.

 

חדשות בולטות בוול סטריט

·         פריון עבודה – לאחר ירידה משמעותי ברבעון הראשון של השנה, הפריון לעובד ברבעון השני של שנה על ב- 1.3%

·         מכירות קמעונאיות – עלייה של 0.6% שעקף במעט את התחזיות שעמדו על 0.5%

·         מדד המחירים ליצרן- רשם עלייה של 0.3% לעומת צפי של 0.1%

·         ייצור תעשייתי – זינוק של 0.6% לעומת צפי של 0.3%

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד