סקירה שבועית וול סטריט 5-10.7.2015

20/07/2015

שבוע המסחר בוולסטריט היה סוער ועבר על השווקים בכלל ועל הNSDQ   בפרט, תנודתיות רבה הורגשה גם בשוק המטבעות.

האפקטים הגיעו גם ממזרח וגם ממערב, התנודות החריפות בבורסת סין, בין היתר כתוצאה מהחשש לבועה, הביאה למפולת בבורסה זו (SSEC) של עשרות אחוזים בפרק זמן קצר מאוד.

 

גם הנושא של יוון עדיין על הפרק ונתן את אותותיו על DAX הגרמני אשר הושפע בצורה ישירה מהדיאלוג והמגעים של גוש האירו עם יוון בשבועות החולפים.

 

השבוע החל בירידות בכל השווקים ובפרט גם בNSDQ , אך ביומיים האחרונים של השבוע השוק שינה כיוון וחזר לעלות ישנו סנטימנט חיובי בממדי ארה"ב, ניתן לקשר אותו למגעים המתפתחים בין יוון לגוש האירו וולשינוי כיוון (לפחות בנתיים) במדדי המניות בסין. .

יש לציין בהקשר זה שקרן המטבע העולמית ((IMF הודיעה אתמול שלאור חולשתה של הכלכלית של ארה"ב ברבעון הראשון, היא תוריד את תחזית הצמיחה עולמית שלה מ3.5% ל3.3%, נתונים שלא תומכים בהעלאת ריבית מהירה, אך לא על הנתון הזה לבדו תיקבע ההחלטה.

 

 

קצת נתונים בארה"ב מהשבוע החולף:

 

 

  • מלאי נפט גולמי - הצפי היה לירידה של כ 700,000 חביות, בפועל הירידה היא של 384,000 חביות, נתון שגרם למחיר הנפט ליפול בחדות (שכאמור מלאי הנפט לא הצטמצם כפי שחשבו). יש לציין שמחיר הנפט ירד
  • במהלך השבוע מהרמות הגבוהות של ה60$ לחבית במהלך השבועיים האחרונים ל53$ נכון להיום , נוסף לכך שיחות הגרעין עם איראן ששבו לכותרות , הסכם כזה אם ייחתם עשוי לתמוך בירידה נוספת במחיר לחבית.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד