סקירה שבועית וול סטריט 7-12.6.2015

17/06/2015

התנודתיות הגבוהה בשוק אגרות החוב בשבוע שעבר ואי פתרון משבר החוב היווני המשיכו להעיק על השווקים גם השבוע. המדדים הראשיים רשמו בסיכום השבועי מגמה מעורבת, דאו ג'ונס ((+0.03% S&P (+0.06%) נאסד"ק (-0.34%). דוח התעסוקה החיובי שפורסם שבוע שעבר והעובדה כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה לייצר משרות חדשות גורמת לחששות אצל המשקיעים שמא העלאת הריבית מתקרבת.

 

ביום האחרון לשבוע המסחר בוול סטריט של השבוע פורסמו נתוני מדד המחירים ליצרן בחודש מאי, המדד הציג עלייה של 0.5%, העלייה הגבוהה מזה שנתיים וחצי. נגידת הבנק המרכזי, ג'נט יילן, אמרה כי יעדי הפד להעלאת הריבית אינם תלויים בהכרח ביעד ספציפי לרמת המחירים במדינה וכי מספיק שהמחירים יראו מגמת עלייה לכיוון היעד בכדי שהריבית תעלה.

 

טבע (TEVA) - הסכסוך בין חברת טבע למיילן (MYL) נמשך גם השבוע כאשר המנכ"ל ארז ויגודמן שלח השבוע מכתב חריף ליו"ר מיילן בו הוא טען כי הצעתם רצינית וכי היא מהווה הזדמנות יוצאת דופן לבעלי המניות של טבע ומיילן, והיא ראויה לבחינה רצינית ומדוקדקת של דירקטוריון מיילן ובעלי מניותיה. יש להזכיר כי ענקיות התרופות מנהלות מאבק בשבועות האחרונים כאשר טבע מנסה לרכוש את מיילן ואילו האחרונה מתנגדת ובמקביל מנסה לרכוש את חברת פריגו (PRGO)

 

טסלה (TSLA) - יצרנית המכוניות החשמליות ממשיכה להרשים ומנייתה מציגה עלייה של כ- 15% מתחילת השנה, המוצר המהפכני של טסלה שהוצג בשבועות האחרונים הינו סוללה חדשה היכולה לספק אנרגיה ירוקה לבתים ולעסקים, בנוסף לכך החברה הודיעה כי תתחיל לספק את הרכב החדש שלה מודל X  עד ספטמבר השנה.

 

חדשות בולטות

 

·         מדד המחירים ליצרן – עליה מעבר לצפוי, המדד רשם עלייה של כ- 0.5%, הצפי עמד על עלייה של 0.4% לעומת חודש אפריל

·         מכירות קמעונאיות – גידול של 1.2% בחוד מאי כאשר הצפי עמד על 1.3%

·         דוח המלאים – ירידה חדה של כ-6.7 מיליון חביות, זה השבוע השישי ברציפות בו כמות המלאים של הנפט יורדת

·         תביעות שבועיות לדמי הבטלה הצפי עמד על פניה של כ- 275 אלף אנשים לעומת 279 אלף שפנו בפועל לדרישה לדמי אבטלה

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד