סקירה שבועית וולסטריט 26-29.5.2015

4/06/2015

השבוע בוול סטריט נפתח בירידות שערים חדות שהתמתנו בהמשך השבוע, בסיכום שבועי ירד מדד הDow Jone s ב-1.2%, P&S ירד 0.99% ומדד הנאסד"ק עלה בשיעור מזערי של .0.16%

נתוני מאקרו חשובים שפורסמו במהלך השבוע ובראשם עמדו ההזמנות למוצרי בני קיימא שהציגו עליה של 0.5% בחודש אפריל, נתון מעט טוב יותר מהתחזיות שעמדו על עליה של 0.4%.

בנוסף לכך גם נתון מחירי הבתים בארה"ב הציג עלייה של 6.8%. מדד אמון הצרכנים עלה גם כן על צפיות הכלכלנים ורשם קריאה של 95.4 נקודות, לפי בורסת CME, הסוחרים נותנים סבירות של 27% להעלאת ריבית כבר בספטמבר הקרוב מול 23% רק שבוע שעבר.

 

עוד פורסם כי מלאי הנפט הגולמי נמצא בירידה כאשר זה השבוע ה-25 ברציפות בו מספר אסדות הקידוח בארה"ב נמצא בירידה ורושם שפל חדש מאז אוגוסט, נתונים אלו הזניקו את מחיר הנפט בכמעט 5%.

 

בניגוד לשלל הנתונים החיוביים השבוע נסגר עם נתון שגורם ללא מעט חששות אצל המשקיעים כאשר דווח כי הכלכלה האמריקאית לא רק שלא צמחה ברבעון הראשון של 2015 אלא אף הצטמקה לאחר שהתוצר האמריקאי ירד ב0.7%, בד בבד עם נתון זה נמשך גם חוסר הוודאות לגבי משבר החוב ביוון והחשש שמא יוון תעזוב את גוש האירו דבר שעלול לתלתל את השווקים.

 

 

טבע (TEVA)  ענקית התרופות הישראלית תשלם קנס של 1.2 מיליארד דולר כפי שהושג בהסכם פשרה השבוע וזאת לאחר שנטען כ חברת הבת שלה ספלון פעלה באופן לא חוקי למנוע ממתחריה לשווק תרופה שתתחרה בפרוביג'יל.

גו פרו (GPRO) דווחה כי תציג שישה אביזרי מצלמה חדשים, זינקה השבוע ב-6.2% אולם התמתנה וסגרה את השבוע בעליות של 1.8%

 

חדשות וול סטריט לשבוע

 

·         הזמנות המוצרים ברי קיימא- עקפו את התחזיות שעמדו על עלייה של 0.4% ורשמו עלייה של 0.5%

·         מדד מחירי הבתים של קייס שילר- רשם עלייה של 5% בחישוב שנתי מאז חודש מארס 2014

·         מדד אמון הצרכנים - הציג קריאה חיובית של 95.4 נק' מעל לצפי הכלכלנים שעמד על 94.9 נק'

·         נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה– הגיעו לכדי 282 אלף, בשבוע שעבר הגיעו לכדי 274 אלף תביעות

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד