סקירה שבועית וול סטריט 26-30.4.2015

3/05/2015

עונת הדוחות הכספיים בוול סטריט עדיין בעיצומה, למרות שחברות רבות הצליחו להפתיע את הציפיות, הדוחות מצביעים על ירידה בהכנסות ובשיעור הרווחיות. 

 

את הכותרת המשמעותית של השבוע תפסו נתוני המאקרו המאכזבים, כאשר במרכזם פרסום צמיחת התוצר האמריקאי לרבעון הראשון שהואטה ל- 0.2% בלבד, בעוד שהתחזיות ניבאו צמיחה של כ-1%. בנוסף, בהודעת הבנק המרכזי האמריקני, הצהיר הפד כי החליט לשאיר את הריבית על רמתה הנוכחית, אולם אינו פוסל את שינויה כבר השנה. מעניין לשים לב להשמטת הצפי הכלכלי העתידי להמשך השנה בהודעה.

 

ימי המסחר בוול סטריט האחרונים של השבוע התנהלו בתנודתיות גוברת לאחר פרסום נתוני המקרו המאכזבים. הימים רביעי וחמישי של שבוע החלו בירידות שערים שרק הלכו והחריפו לקראת סיומם. ליבו את הירידות פרסום דוחות מאכזבים של מספר חברות טכנולוגיה (כגון לינקאדין שירדה ביום שישי ב-18.6%) ומספר חברות  ביוטכנולוגיה לאחר יומיים רצופים של ירידות יומו האחרון של המסחר נסגר בעליות.

 

מניית אפל AAPL)) - ממשיכה להדהים כאשר דיווחה על הכנסות של כ-58 מיליארד דולר, הצפי לרווח למניה  היה של כ-2.15 אולם בפועל רשמה החברה רווח של כ-2.33 דולר למניה, בכך אפל רושמת רבעון שביעי ברציפות שבו היא מעפילה על התחזיות. קופת מזומנים של החברה עומדת על סכום אדיר של 194 מיליארד דולר. 

 

מניית טוויטר (TWTR) - אירוע די חריג התרחש כאשר מניית הרשת החברתית ירדה בחדות לאחר שפרסומים ברשת ציינו כי דוחות החברה דלפו לאינטרנט על ידי חברה שפיתחה אלגוריטם לזיהוי דומיינים שבהם חברות מפרסמות את דוחותיהם, המסחר במניה הופסק אולם חודש לאחר זמן קצר. הנייה סגרה את יום חמישי בירידה של 18.18%.

 

מניית טבע (TEVA) רשמה עליה של 11% ברווח הנקי לרמה של 1.2 מיליארד דולר ברבעון הראשון כאשר עסקי התרופות הגנריות הציגו שיפור חזק שפיצה על הירידה בהכנסות והרווחים ממוצרי המקור של החברה.

 

ברשייר האת'וואי של וורן באפט הציגה עליה של 10% ברווח הנקי ל5.16 מיליארד דולר. השיפור המרכזי הגיע מעסקי הביטוח והרכבות.

 

חדשות בולטות

·         התוצר האמריקני: בשעה 15:30 (שעון ישראל) פורסמה צמיחת התוצר האמריקני לרבעון הראשון השנה, 0.2% בלבד! הצפי לפני הפרסום היה לירידה בקצב הצמיחה לכדי 1% בלבד (במתווה שנתי), לעומת הרבעון הקודם בו צמח התוצר ב-2.2% וזה שלפניו בו צמח התוצר ב-5%.

·         בתים בהמתנה: נתון זה נוגע לכמות הבתים הקיימים שנמכרו וממתינים למסירה. מכירת הבתים עלתה בחודש מארס 1.1%

·         הריבית הריבית בארה"ב הותרה על כנה (אפסית). לצד פרסום הריבית פורסם תצהיר הבנק המרכזי שהסביר את הסיבה להשארת הריבית בשפל כל הזמנים.

·         תביעות אבטלה - כמות האנשים שהגישו לראשונה תביעות אבטלה בארה"ב בשבוע האחרון הייתה נמוכה מהצפוי והגיעה לכדי 291 אלף תובעים חדשים בלבד.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד