סקירה שבועית וול סטריט 15-21.03.2015

22/03/2015

המשקיעים המשיכו להתמקד בשבוע החולף ברווחי החברות האמריקניות ובישיבת הפד ופחות בנתוני המקרו ובמחיר הנפט שרשם את שיעורו הנמוך זה 6 שנים.

שוק הנדל"ן האמריקני ממשיך להתאושש כאשר נתוני אישורי הבנייה לחודש פברואר הציגו עלייה של 1.092 מיליון אישורי בנייה חדשים שהעפילו על צפי הכלכלנים שעמד על 1.065 מיליון אישורים.
בהמשך השבוע הבנק המרכזי בארה"ב פרסם את עדכון הריבית כאשר הכותרת הראשית הייתה אמנם השמטת המילה "סבלנות" דבר שיכול לסמן על העלאת ריבית בתקופה הקרובה אולם בוול סטריט דווקא רשמה עלייה כלפי מעלה.
בנוסף,  הפד' צופה צמיחה של 2.3%-2.7% השנה, לעומת צפי של 2.5%-3% בעדכון הקודם שלו., כמו כן הוא צופה כי הריבית תעמוד על 0.625% בסוף שנת 2015.

נגידת הבנק המרכזי יילן טענה כי מועד העלאת הריבית יהיה תלוי ויושפע ממצב שוק התעסוקה, ומהאינפלציה כאשר היעד הוא 2%. בנוסף היא טענה שלמרות ששוק התעסוקה מציג שיפור רמת השכר לא עלתה מה שעלול להקשות על השגת יעד האינפלציה.

מעניין לראות את תגובת השוק התוך יומית להודעת הריבית, מדד ה-S&P 500 שנסחר ההודעה בירידה של 0.6%, עבר לעליה של 1.1%. מדד הדאו ג'ונס זינק אף הוא. בנוסף שוק האג"ח עלה בחדות כאשר התשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ל-1.95%.

חדשות בולטות

  • מדד הייצור של האמפייר סטייט - המדד שמסקר כ-200 מפעלים יצרניים במדינת ניו יורק. הצפי של השוק היה שהתוצאות יהיו בסך של 8 נקודות עליה ביחס לחודש פברואר. אך התוצאה הייתה נמוכה יותר
  • נתוני התעסוקה - לחודש פברואר הציגו נתונים חיוביים מהצפוי. שוק העבודה הוסיף 295 אלף משרות בחודש פברואר כאשר הצפי עמד על תוספת של 240 אלף משרות בלבד
  • רכישות ני"ע על ידי זרים - פורסמה כמות ני"ע שנרכשו על ידי זרים בוול סטריט. הצפי היה לעלייה חודשית בינואר השנה של כ-27.2 מיליארד מניות, אם כי לבסוף נרשמה ירידה בסך של 27.2 מיליארד ניירות.
  • תביעות אבטלה - כמות האנשים שהגישו לראשונה תביעות אבטלה בארה"ב בשבוע האחרון הייתה נמוכה מהצפוי והגיעה לכדי 291 אלף תובעים חדשים בלבד
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד