סקירה שבועית וול סטריט 8-13.03.2015

15/03/2015

וול סטריט פתחה את השבוע בעליות שערים כאשר ברקע עמדה חברת אפל עם ההשקה של השעון החכם שלה. המסחר בוול סטריט המשיך להתנהל השבוע במגמה מעורבת כאשר ע"פ נתוני המקרו והחוזים העתידיים, הסיכויים להעלאת הריבית השנה הולכים וגדלים, מה שגרם לירידה הגדולה מזה חודשיים במדדים המובילים. כמו כן, חלק מהחששות העיקריים שאפיינו השבוע את השווקים נוגעים להמשך ירידת מחיר הנפט שפוגעת בסקטור האנרגיה בארה"ב והתחזקותו הגדולה של הדולר מול המטבעות בעולם שצפויה לפגוע ברווחי החברות האמריקאיות.


באירופה לעומת זאת, בעקבות נאומו של מריו דראגי השבוע העליות התגברו: מדד הדאקס זינק 2.75%, הקאק בצרפת טיפס 2.5% והפוטסי שבלונדון עלה 0.4%. הבנק המרכזי של האיחוד האירופי מסר שתוכנית הההחבה הכמותית לרכישה של אג"ח בהיקף עצום של 1.1 טריליון אירו עובדת היטב.  האירו יורד ורושם שפל של 12 שנה מול הדולר כאשר נסחר ב- 1.0474 דולרים לאירו 1.  לקראת  סוף השבוע חזרה וול סטריט לעליות שערים נאות. למרות העצבנות ששררה בשווקים השבוע המשקיעים שבו להיות אופטימיים.

מסחר בוול סטריט - חדשות בולטות:

  • אפל (סימול: AAPL) , ענקית הטכנולוגיה עמדה במוקד כאשר היא הציגה השעון החכם
  • דוח API למלאי הנפט בארה"ב של ארגון הנפט האמריקני רשם עלייה במלאים של 2.9 מיליון חביות.
  • סקר המשרות הפתוחות שפורסם הצביע על צפי של 5.05 מיליון משרות פתוחות,  שיא של 8 שנים בארה"ב. המדד לא עמד בצפי והציג 4.98 מיליון משרות.
  • המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר- ציין ירידה של 0.6% כאשר הצפי היה לעלייה של 0.3% במכירות.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד