סקירה שבועית וול סטריט 15-20.02.2015

22/02/2015

שבוע המסחר בוול סטריט נפתח בירידות שערים קלות, אך עם בשורות מכיוון הגוש האירופי על כוונתה של יוון לבקש הלוואות מחדש, המדדים שינו כיוונם לעליות קלות. ללא סיוע נוסף ליוון מגוש היורו, היא עלולה להיכנס לחדלות פירעון  כבר בעוד כחודש, דבר העלול ליצור טלטלה בגוש היורו, למרות זאת סגר מדד הדאקס הגרמני את השבוע בעליות שערים ואף רשם שיא חדש, כאשר ממש לקראת סיום השבוע הגיעו יוון ונציגי גוש האירו להסכם הארכה זמנית לתוכנית החילוץ
בהמשך השבוע פורסם בארה"ב פרוטוקול ישיבת הפד, שם צוין כי בקביעת המשך המדיניות המוניטארית יש לקחת בחשבון  גם את מצב הכלכלה העולמית. פרוטוקול הפד כמו גם אמירות נוספות שנאמרו בתקופה האחרונה לגבי עוצמת השפעת הדולר על הייצוא האמריקאי, גררו עליות שערים כתוצאה מאי הוודאות לגבי מועד העלאת הריבית ואותתו למשקיעים כי ייתכן ומועד העלאתה יאוחר ממה שצפו.


מדד ה- S&P500 עלה השבוע בכ- 1.5% ומדד ה- Nasdaq הוסיף עלה בכ- 2.5%. ומדד ה- Nasdaq הוסיף כ- 5.2% לערכו.
מדדי המניות באירופה רשמו עליות שערים. מדד ה- STOXX 600 עלה השבוע  בכ- 1.7% . כאשר אירופה עיקר התנודתיות השבוע במדדים נבעה בגזרת יוון.


בשבוע האחרון נחלש הדולר מול מרבית המטבעות העיקריים בעולם, כתוצאה על רקע שינוי ההערכות לגבי מועד שינוי הריבית, המדד הדולרי  DXY נותר ללא שינוי.


סקטור האנרגיה המשיך לרשום עליות שערים על רקע המשך הביקושים להסקה כתוצאה ממזג האוויר הקר ששורר באזורים נרחבים בארה"ב, כאשר מחיר הגז הטבעי בארה"ב ממשיך לעלות גם השבוע ורושם עלייה של כ- 6%

 

חדשות בולטות בוול סטריט:

 

·         מדד הייצור של האמפייר סטייט - הצפי היה לירידה אל 8.5 נקודות,  הירידה הייתה חדה יותר אל 7.78 נקודות

·         מדד המחירים ליצרן לחודש ינואר ירד בכ-0.8%

·         בחודש האחרון מלאי הנפט בארה"ב הינו בשיא כל הזמנים לפי הדוחות

·         מדד מנהלי הרכש לחודש פברואר של גוש האירו רשם קריאת שיא של 7 חודשים

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד