סקירה שבועית וול סטריט 08-14.02.2015

17/02/2015

השבוע המסחר בבורסה התאפיין במגמה מעורבת ברוב שוקי המניות בעולם, כאשר מדדי וול סטריט רשמו עלייה של  למעלה מ-1% בהובלת מדד הנאסד"ק וזאת על רקע נתוני מאקרו חיוביים בארה"ב, סיום עונת הדוחות ואופטימיות זהירה במהלך השבוע לגבי התקדמות ורצון לפתרון המשבר ביוון, לאחר שבמהלך השבוע דווח כי הממשלה היוונית תגמיש את דרישותיה בניגוד לעמדותיה הקשוחות בעבר בפגישה עם מנהיגי אירופה, אולם לפי שעה אין התקדמות ממשית.
בארה"ב לאחר פרסומם של נתונים חיוביים לגבי שוק העבודה, נמשך השיפור בכלכלה האמריקאית  והמדדים המרכזיים רשמו עליות שערים - מדד ה- Nasdaq עלה בכ- 1.8%, וה- S&P500 עלה כ-1.3% כאשר את השבוע חתמו בעליות שערים 8 מתוך 11 הסקטורים העיקריים.

עונת הדוחות  הכספיים בארה"ב לרבעון רביעי 2014 קרובה לסיומה, עד עתה פורסמו דוחותיהם של למעלה מ75% מהחברות הנסחרות בS&P500  מתוכן כ-70% הפתיעו את האנליסטים לטובה, הסקטורים שבלטו לחיוב היו: האנרגיה, הטכנולוגיה והבריאות.

מרבית הסחורות סגרו את השבוע בירידות מחירים במקביל להתחזקותו של הדולר, לעומתם הגז הטבעי הפתיע ורשם עלייה של כ-8% בעקבות צפי למערכת קרה באזורים נרחבים בארה"ב, כאשר הוא גורר אחריו את מדד האנרגיה לעליה של כ-1.2%.

לעומת זאת באירופה הושפעו המדדים המרכזיים מההתפתחויות ביוון לאחר הבחירות. לקראת סוף השבוע, ביום חמישי דיווחה קרן המטבע כי תמשיך ותרחיב את היקף הסיוע שהיא מעניקה לאוקראינה על רקע חתימתם של מנהיגי רוסיה ואוקראינה על הסכם הפסקת אש.

חדשות בולטות

  • ארה"ב-פורסמו נתוניתעסוקהחיובייםבארה"בתוספתמשרותגבוההמהצפוי
  • חבילת הסיוע של יוון מהאיחוד האירופי פגה ב 28 בפברואר.
  • האירו נחלש בכ 1%- מול הדולר ונסחר ברמה של 1.13 דולר לאירו.
  • מחירי המתכות היקרות ירדו בכ- 3.3%
  • בשוק המניות המקומי, מדד המעו"ף רשם ירידה של 1.6% במונחים שקליים ואילו מדד ת"א 75 עלה בקרוב ל- 5% בהובלת מניות הטכנולוגיה.

עורך הסקירה: און גולדנברג, דסק ניירות ערך זרים.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד