וול סטריט סקירה שבועית 25-30.01.2015

25/01/2015

וול סטריט פתחה את השבוע במגמה מעורבת כאשר ברקע היה חשש מפני הסופה שהתקרבה לניו יורק וחוסר הוודאות מהבחירות שנערכו ביוון, יומו השני של המסחר התאפיין בירידות חדות  בעקבות דוחות מאכזבים של חברות כמו מייקרוסופט, קאטרפילר ופרוקטר אנד גאמבל, כאשר התחזקותו של הדולר פוגעת בייצוא ובהכנסותיהן ומרידה את מדד הייצוא ב3.4%.

יו"ר הבנק המרכזי דראגי הכריז על תכנית הקלה כמותית שבמסגרתה ירכשו 60 מיליארד אירו – מעל התחזיות בשוק שעמדו על 40 מיליארד אירו והותיר את הריבית ברמת 0.05%. יו"ר הבנק הצהיר כי התוכנית תימשך עד ספטמבר 2016 או עד שיכול שיפור באינפלציה.

הירידות החדות במחיר הנפט בחודשים האחרונים גרמו לירידות  משמעותיות במחירי המניות בסקטור האנרגיה העולמי, מחירו הצליח לעלות מעט בתחילת השבוע ומנסה לקבע את רמתו סביב ה$45.

לקראת סוף השבוע, ביומו השלישי של המסחר נפתח בעליות שערים אך לקראת סיומו חזר לירידות שערים שנבעו מהמשך ירידת מחירי האנרגיה והודעתו של כי יהיה סבלני בנוגע למועד העלאת הריבית, שהשאירה את המשקיעים ללא מידע קונקרטי לגבי כוונתו העתידית להעלאת הריבית בהמשך השנה. בנוסף אפל שברה את תחזיות האנליסטים ודיווחה על שיא הכנסותיה בכל הזמנים. מייקרוסופט צללה קרוב ל10% בעקבות תחזיות פסימיות על פגיעה ברווחיה.

    יומו הרביעי של המחר התנהל במגמה מעורבת, שלקראת סיומו וול סטריט עברה לעליות שערים שנבעו מדיווחים של דוחות פיננסיים לרבעון האחרון של 2014.

 

נתונים בולטים 

ý       אפל- תוצאות הרבעון הרביעי הכו את התחזיות, זהו הדוח הרבעוני הטוב ביותר שרשמה החברה בהיסטוריה, הכנסות של כ-74.6 מיליארד דולר

ý       הנפט- נמצא מתחת ל$45 דולר לחבית לאחר גידול חד מהצפוי במלאי הנפט בגולמי בארה"ב.

ý       מדד בטחון הצרכנים עלה בינואר ל 102.9 נקודות מ-93.1  לעומת צפי של 95.5 נקודות

ý       הריבית בארה"ב נותרה ברמה של 0.25%

ý       חדשות בולטות

ý       סוכנות בלומברג מדווחת כי חברת טבע TEVA הישראלית דחתה הצעת רכישה מחברת פייזר בשנה שעברה , כאשר טבע דחתה את ההצעה על הסף ולכן העסקה לא התממשה.

ý       ביום א' התקיימו הבחירות ביוון.  אי הוודאות בנודע להתפתחויות שם ירד ותרם למגמה החיובית במסחר באירופה, למרות זאת המשיך היורו בהיחלשותו מול הדולר.

ý       מדד הסחורות העולמי ירד בכ- 1.3%, מדד מחירי האנרגיה ירד 1.1% על אף עלייה של 0.8% במחיר הנפט מסוג BRENT

 

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.

"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.

מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.

חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.

החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.

מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד