סקירה שבועית וול סטריט 22-26.12.2014

 
אווירת חג בוול סטריט, השווקים בארה"ב נכנסים לישורת האחרונה לקראת סיום שנת 2014, באופן מסורתי ובהמשך לאווירת החגים מחזורי המסחר בבורסה נמצאים בירידה בתקופה זו של השנה, מה שלא הפריע למדדים המובילים להיסחר בעליות ביום שישי ולטפס לשיאים חדשים. רוסיה ממשיכה להתערב בשוק המט"ח וחייבה חברות יצוא שחלקם בבעלות הממשלה למכור חלק מהדולרים שברשותן כדי לתמוך ברובל במקביל להעלאת ריבית ל-17%. הנתון המרכזי שפורסם השבוע ונתן את האות להמשך העליות הוא נתון התוצר, שהפתיע והראה כי הצמיחה בארה"ב מתחזקת ברבעון השלישי בקצב של 5%, הקצב הגבוה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2003. הצפי עמד על צמיחה של 4.4% בלבד. ממשלת יפן אישרה תוכנית תמרוץ בניסיון להוציא את המשק היפני ממיתון בהיקף של 29 מיליארד דולר ואמורה להוסיף לצמיחת התמ"ג ביפן כ-0.7%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון התמ"ג לצמיחה ברבעון השלישי הראה כי הכלכלה צומחת בקצב של 5%.
 תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 2.25%
 החוזים העתידיים על מחיר הזהב עומדים על 1196$ לאונקיה.
 מחיר חבית נפט 55.14 $


חדשות בולטות


 אמזון (AMZN) – החברה השיקה שירות משלוחים חינמי "אמזון פריים" שבאמצעותו שלחה מוצרים ללקוחות ב-185 מדינות תוך גידול במספר המוצרים בהשוואה לשנה שעברה. המניה עולה במסחר ביום ו' בשיעור של 2%.
 קוקה קולה (KO) מתכוונת לקצץ בשבועות הקרובים 2000 משרות כדי לצמצם הוצאות, על רקע התחרות הגוברת והמודעות הבריאותית.

 

מועד עריכת הסקירה:  28/12/2014
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד