סקירה שבועית וול סטריט 08-12.12.2014

 
סקירת וול סטריט שבועית, 08-12.12.2014

ה"זהב השחור" מרכז את תשומת לב המשקיעים ברחבי העולם, זאת כאשר רמת התמיכה במחיר של 60$ לחבית נפרץ בדרך התלולה למטה. בסיום המסחר בחוזים, מחירה של חבית נפט עומד על 57.49$, המחיר הנמוך מזה כחמש שנים. שלשום התבטא שר הנפט הסעודי ואחד האנשים החזקים בקרטל אופ"ק, עלי אל נעימי והצהיר כי מדינתו לא תקצץ בתפוקות הנפט שלה היום מגיעה עוד בשורה קשה לשוק האנרגיה ומוצרי הנפט, סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) חתכה היום (ו') את תחזיות הצמיחה בביקוש לנפט לשנת 2015. בסוכנות ציינו בדו"ח כי הביקוש החלש לסחורה וההיצעים הגדולים מעלים את הסיכון לחוסר יציבות חברתית-פוליטית ומגדילות את הסיכוי לפשיטת רגל פיננסית במדינות מסוימות. "ירידת המחירים המתמשכת תגרום למדינות שכבר היום מצויות במצב קשה להיות במצב קשה אף יותר בהמשך" צוין בדו"ח החודשי של הסוכנות. ב-IEA ציינו כי מדינות כמו רוסיה וונצואלה שתלויות מאוד בהכנסות מהנפט מצויות בסיכון פיננסי גבוה. "כלכלות שזקוקות למזומנים כמו רוסיה וונצואלה עלולות להיכנס לטריטוריה של פשיטת רגל" הזהירו בסוכנות וציינו כי בוונצואלה כבר היום נאבקים לעמוד בתשלומי האג"ח והחובות שלה. בסוכנות האנרגיה הבינלאומית שכינתה לאחרונה את הירידה החדות במחיר הנפט "עידן חדש" מסבירים את התופעה. לטענת הסוכנות ביקוש חלש, דולר חזק ותעשיית נפט משגשגת בארה"ב הן הסיבות העיקריות לנפילה במחיר הנפט. ומה לגבי ראלי סוף שנה? נראה שהראלי כבר עבר. כמעט כל משקיע מתחיל בוול סטריט שמע על המושג "ראלי סוף השנה" שמגיע בדרך כלל בדצמבר ודוחף את המדדים המובילים קדימה בעוצמה. השנה נראה הראלי המדובר הגיע מוקדם יותר, כך לפחות על פי צוות הפרשנים של רשת CNBC האמריקנית. מכיוון אירופה הטרגדיה היוונית בשוק המניות היווני נמשכת. נראה כי המשקיעים מוציאים את כספם משוק ההון ביוון על רקע חששות מהטלטלה הפוליטית שעוברת המדינה כשבשיאה הפתיע ראש ממשלת יוון ביום שני את האומה היוונית והקדים את הבחירות לנשיאות כבר לשבוע הבא.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון דורשי דמי אבטלה עמד על 294 אלף, בהתאם לצפי.
 מלאי הנפט הגולמי והמזוקק במדינת ארה"ב המשיכו לעלות השבוע- מלאי הדלק עלה השבוע ב-8.197 מיליון חביות.
 נתון המכירות הקמעונאיות (כולל מכוניות) לחודש נובמבר הציג עלייה של 0.7% זאת לעומת צפי לעלייה של 0.4% בלבד.


 חדשות בולטות


 מגמה שלילית אפיינה השבוע את שוק המניות העולמי, והמדד הכולל ירד בשיעור שבועי של כ- 3% (בחישוב דולרי). מדדי המניות העיקריים בארה"ב ירדו בשיעור של כ 1%- , בהובלת מניות האנרגיה.
 ירידות חדות נרשמו במדדי המניות של מדינות שהינן יצואניות אנרגיה (דובאי 14% , סעודיה 9% רוסיה 8% , קטאר 7% , אבו דאבי 7% , קנדה 7% ונורבגיה 5% ). מדד חברות האנרגיה העולמי ירד בשיעור של כ 7%.
 בשבוע האחרון נחלש הדולר מול מרבית המטבעות העיקריים. האינדקס הדולרי (DXY) נחלש בכ-0.4%, על אף נתוני מאקרו חיוביים בארה"ב.
 מדד הסחורות העולמי ירד השבוע בכ- 4.6%. זאת על רקע המשך מגמת הירידה בסקטור האנרגיה וירידה במחירי המתכות התעשייתיות. מחיר הנפט מסוג Brent ירד בכ- 7% ונסחר מתחת ל $65 לחבית בפעם הראשונה מזה 5 שנים.
 


מועד עריכת הסקירה:  12/12/2014
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד