סקירה שבועית וול סטריט 01-05.12.2014

 
מגמת העליות נמשכת גם לקראת סוף השנה עם כניסתנו לחודש דצמבר ועונת החגים בפתח. מבחינה היסטורית, תקופה זו של השנה נחשבת לתקופה ירוקה בשווקים ומאופיינת לרוב בעליות "ראלי סוף שנה", גם השנה וול סטריט לא מאכזב, כאשר הבורסות בארה"ב סגרו שבוע שביעי רצוף  של עליות לאחר פרסום דוח תעסוקה חיובי. הערכות זהירות מדברות על כך כי העלאת הריבית בארה"ב צפויה לקרות במחצית הראשונה של שנת 2015, הדולר מתחזק אל מול סל המטבעות לרמתו הגבוהה מזה כ-8 שנים. מלבד הנתון החיובי משוק העבודה האמריקאי, המשקיעים מעודדים מהיתכנות של תכנית הקלה כמותית באירופה שממשיכה לגלות סימני האטה, מדבריו של יו"ר הבנק המרכזי האירופי (ECB), מריו דראגי, עולה כי לא צפויה הקלה כמותית באירופה השנה אך הוא משאיר את האופציה הזו פתוחה לבחינת מחודשת בשנת 2015 , המדדים באירופה הגיבו לדברי דראגי בעליות שערים. סקטור האנרגיה בארה"ב ממשיך לרכז עניין כאשר מחיר חבית נפט ממשיך בצניחה ונסחר סביב רמות של 66$ לחבית. המדדים המובילים ננעלו ביום שישי בעליות שערים (דאו-ג'ונס 0.33% , S&P 0.17%, נאסד"ק 0.24%).


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 דו"ח התעסוקה – 321 אלף משרות חדשות נוספו בחודש נובמבר בשוק העבודה האמריקאי במגזר הלא חקלאי. התחזיות המוקדמות עמדו על תוספת של בין 200-230 אף משרות.
 שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 5.8% בהתאם לתחזיות.
 תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 2.307%
 החוזים העתידיים על מחיר הזהב עומדים על 1192$ לאונקיה.
 מחיר חבית נפט = 65.63$


חדשות בולטות


 סקטור האנרגיה ממשיך לרכז עניין, ניתן לעקוב אחר ביצועי הסקטור באמצעות חשיפה לקרן סל (ETF) XLE.  למידע נוסף הנוגע לקרנות סל בארה"ב, מוזמנים להיכנס למערכת המסחר שלנו תחת לשונית מחקר : ETF.
 


עורך הסקירה: עופר גוטמן, מנהל דסק ניירות ערך זרים.
מועד עריכת הסקירה:  07/12/2014


גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד