סקירה שבועית וול סטריט 17-21.02.2014

 
   המדדים המובילים בוול סטריט עלו בסיום שבוע מסחר קצר מהרגיל בעקבות חג יום הנשיאים שחל ביום שני. השבוע התפרסמו סיכומי ישיבת המדיניות האחרונה של הפד והראו כי כמה מקובעי מדיניות הסכימו ,שבהיעדר שינוי ניכר בתחזית הכלכלית , מדיניות הפחתת קצב הרכישות תמשך. בנוסף קובעי המדיניות צפויים לעדכן את התחזית לשינוי שער הרבית כאשר שעור האבטלה יגיע ליעד. יו"ר הפד ג'נט ילן אמרה כי הכלכלה חזקה מספיק לאחר שלושה סבבים של הרחבות כמותיות.
•  הפדרל ריזרב הודיע כי ישאיר את הריבית נמוכה עד שאבטלה תרד ל 6.5%, עכשיו שהיעד מתקרב, מובילי המדיניות מבדלים את עצמם מההצהרות בנוגע לגובה הריבית. בסיכומי הישיבה של הבנק המרכזי לפני כשלושה שבועות נחשף כי בכירי הפד מסכימים כי אכן שיעור האבטלה מתקרב ליעד, "בקרוב הוועדה תוכל לשנות את הציפיות בנוגע לשיעור הריבית. בחודש ינואר, שיעור האבטלה ירד ל 6.6%. בעוד שהיא הרמה הנמוכה ביותר בחמש שנים האחרונות, שוק העבודה עדיין רחוק מלהיות בריא. חלק ניכר מהירידה באבטלה נובעת מכך שאמריקאים נושרים מכוח העבודה.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתונים חלשים ביפן כללו ירידה בקצב צמיחת היצוא וצמיחה כלכלית נמוכה מהצפוי ברבעון הרביעי (0.3% לעומת ציפיות לצמיחה של 0.7%) . יחד עם זאת, רכיבי הביקושים בתוצר היו חזקים יותר מאשר ברבעון הקודם.
 מכירות הבתים מיד שניה נפלו בשיעור של 5.1% בינואר, הסברה הרווחת היא כמדובר בירידה על רקע תנאי מזג האוויר הקיצוניים בעיקר בחוף המזרחי בארה"ב.


חדשות בולטות


 פייסבוק (FB) דיווחה כי היא רוכשת את וואטסאפ (WhatsApp) תמורת 16 מיליארד דולר במניות ובמזומן + אופציה ל-3 מיליארד דולר נוספים במניות מוגבלות.
 מניית גרופון (GRPN) נחתכה לאחר פרסום דוחת לרבעון האחרון וננעלה בירידה חדה של 21.88% ביום שישי.
 מניית טבע (TEVA) סיימה שבוע מצוין כשהיא נסחרת ברמת שיא של השנה האחרונה , המניה סגרה את המסחר ביום שישי בשער 48.45$. ענקית התרופות הודיעה כי קיבלה חוות דעת חיובית מטעם הגוף המייעץ לסוכנות האירופית לתרופות (EMA) כחלק מתהליך לאשר משאף חדשני עבור חולי אסתמה.

מועד עריכת הסקירה:  23/02/2014


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד