סקירה שבועית וול סטריט 06-10.01.2014

 
בארה"ב המדדים העיקרים נסגרים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות קלות, כאשר הסקטור הקמעונאי מדשדש והמשקיעים מגיבים בחשש לנוכח דו"ח התעסוקה. בחודש דצמבר נוספו רק 74 אלף משרות לשוק העבודה, שיעור ההשתתפות בעבודה הנמוך ביותר מאז 1978 . נתוני התעסוקה בארה"ב הפתיעו לרעה, שיעור האבטלה ירד אמנם לרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2008 אולם הדבר נבע מכך שיותר אנשים יצאו ממעגל העבודה, משיחות הפד שפורסמו השבוע עולה חשש של המשקיעים להגדלת קצב הקיצוץ בתוכנית הרכישות אך מנגד כלכלנים טוענים שאפקטיביות תוכנית הרכישות פוחתת מרבעון לרבעון. נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר ימונה כסגן יו"ר הפדרל ריזרב וכחבר בוועידת המושלים של הפדרל ריזרב. נשיא ארה"ב אובמה אמר כי סטנלי פישר מביא איתו עשורים של מנהיגות ומומחיות מתפקידים שונים כולל שירות בקרן המטבע הבינלאומית ובנק ישראל והוא מוכר כאחד המומחים המוניטריים המובילים והמנוסים ביותר בעולם.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 תדהמה בארה"ב: למשק האמריקני נוספו בדצמבר 74 אלף משרות חדשות לעומת תחזיות אנליסטים של 205 אלף.
 האבטלה בארה"ב לדצמבר עמדה כ6.7% כאשר התחזית הצביעה על אבטלה גבוה יותר של 7%.

חדשות בולטות


  אובמה מינה את סטנלי פישר לסגן יו"ר הפרדל ריזרב, פישר אשר סיים את תפקידו כנגיד בנק ישראל בסוף 2013 יחליף את ג'נט יילן בתפקידה לאחר מינויה ביום שלישי לנגידת הפדרל ריזרב.
 התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל10 שנים מזנקת לשיא של שנתיים ועומדת על מעל ל3%.

 


מועד עריכת הסקירה:  12/01/2014
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד