סקירה שבועית וול סטריט 30.12.2013-03.01.2014

 
איזו שנה עברה על המשקיעים בוול סטריט. למרות סיום שנה עמוס באירועים והכרזת הפד' על צמצום רכישות האג"ח, שוק המניות האמריקני המשיך לזנק והמדדים שברו שיאים של שנים. המספרים ביום (ג') שלחו את המשקיעים לחגיגות ראש השנה האזרחית החדשה עם טעם טוב מאוד ומצב רוח מרומם. עד כמה 2013 הייתה שנה טובה? תסתכלו בעצמכם. הדאו ג'ונס זינק בכ-26% השנה ורשם את העלייה השנתית הטובה ביותר מאז 1995. ה- S&P 500 הוסיף לערכו כ-30% מתחילת השנה ורשם את הגידול הכי חזק שנרשם בו מאז 1997. הנאסד"ק המריא ב-38% ורשם את הגידול השנתי הגבוה ביותר מאז 2009. ובתוך כך , נגיד הפדרל ריזרב היוצא, בן ברננקי, עלה על הפודיום היום (ו')במסגרת כנס הכלכלנים בפילדלפיה. הנגיד, אשר מסיים את כהונתו החודש, פתח ואמר כי "הספקנים טענו כי קצב ההתאוששות של הכלכלה המקומית איטי כאשר התמ"ג עולה רק ב-2% והאינפלציה נמוכה מהיעד. למרות זאת, היום אני אומר כי במידה ולא היינו נוקטים במדיניות המרחיבה המצב היה גרוע בהרבה".                                                                  

 ולנו נשאר לאחל לכל הסוחרים שנת מסחר פורייה ורווחית.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לפי המדד, שמפרסם איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב, צפי מכירות הבתים עלה בחודש נובמבר ב-0.2% לרמה של 101.7 נקודות., פחות מתחזית האנליסטים שעמדה על עלייה של 1.5%. המדד לחודש נובמבר נמוך ממדד המכירות של החודש המקביל בשנה שעברה.
 פעילות הייצור בארה"ב צמחה בחודש דצמבר בשיעור נמוך יותר לעומת החודש הקודם, אך עדיין ברמה בריאה ויציבה, כך עלה ממדד מנהלי הרכש של ה-ISM. המכון לניהול אספקה הודיע כי המדד ירד לרמה של 57 נקודות בדצמבר, לעומת 57.3 נקודות בנובמבר. אנליסטים שנשאלו על ידי בלומברג ציפו לירידה גדולה יותר, לרמה של 56.8 נקודות


חדשות בולטות


  המיזם המשותף של יצרנית הרכבים השניה בגדולה בעולם, ג'נרל מוטורס וSAIC MOTOR משנחאי הודיע היום כי תדרוש בחזרה למוסכים 1.46 מיליון רכבים מהשווקים המתעוררים עקב סכנה אשר נשקפת לנוסע ברכבים אשר יוצרו בשנחאי. מדובר ב'ריקול' הגדול ביותר אי פעם לחברה בסדר גודל כגון ג'נרל מוטורס כאשר רכבי ביואיק ושברולט יוחזרו למוסכים לאחר שהתברר כי הרכבים יוצרו עם תקלה בסוגר אשר מאבטח את משאבת הדלק. הודיעה כי החלק התקול יכול להתבלות לאחר מספר שימושים ולגרום לדליפה בטנק הדלק. אבל עדיין הדבר לא קרה במציאות" אמר זהאנג "יש כמות כה גדולה של ריקולים בתקופה האחרונה אבל במקרה המדובר הדבר לא יפיע על המוניטין של ג'נרל מוטורס בסין".
 נשיא הבנק המרכזי האירופאי, מריו דראגי, לא מתכוון להמשיך ולהוריד את הריבית בעתיד הנראה לעין. בראיון לעיתון הגרמני SpiegeL דראגי פרש את משנתו לגבי עתיד כלכלת הגוש האירופי באומרו "המשבר עדיין לא מאחורינו". למרות שעדיין המשק לא יצא מהמיתון אשר שרר שם בתקופה האחרונה, דראגי מציין כי ישנם כמה סמנים מעודדים בהם התאוששות מסוימת בכמה מדינות, הקלות ביצוא וחובות אשר הולכים ופוחתים. "ההתאוששות הפתיעה אותנו, לא צפינו שכך יהיה בשנה הנוכחית". לאחר מכן התייחס דראגי לאפשרות כי ימשיך להוריד את שיעור הריבית ואמר "במועד הנוכחי, אנחנו לא רואים צורך לעשות זאת - לא נראה שיהיו דיבורים על דיפלציה בגוש האירו".

מועד עריכת הסקירה:  06/01/2014
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד