סקירה שבועית וול סטריט 23-27.12.2013

 
לפני כשבוע הכריז הבנק הפדראלי על צמצום תוכנית הרכישות של האג"ח בהיקף של 10 מיליארד דולר החל מינואר הקרוב, במקביל הודיע הפד כי הריבית תישאר ברמה כמעט אפסית לתקופה ממושכת.   למרות החשש הגדול שהיה למשקיעים טרם ההכרזה, שוק המניות הגיב במגמה חיובית שהמשיכה עד ליום ה' כשאר המדדים המובילים נסחרו ברמות שיא.  לפי מנכ"ל פימקו, אל אריען, עדיין לא יצאנו מכלל סכנה ולטענתו לבנקים המרכזיים יש סיבה טובה להיזהר לפני שהם מכריזים על ניצחון בשלב הזה, לטענתו הפד עדיין מנפח מחירי נכסים באופן מלאכותי.  פחות משבוע נותר לשנת ההשקעות של 2013 וכבר עתה ניתן לקבוע כי בבירור מדובר על שנה מוצלחת ביותר למשקיעים במניות. מדדי המניות המובילים עלו השנה בשיעורים דו ספרתיים נאים וכעת נשאלת השאלה מה פוטנציאל התשואה לשנת 2014, למרות שמרבית המשקיעים צופים עלייה ממוצעת של 10% בשנה בשוק המניות ההסתברות להשגת תשואה שנתית ברמה זו נמוכה (סיכוי של 5.5% בלבד). לפי תובנות חשובות מההיסטוריה של השוק תשואה של 20 % ויותר בשנה מסוימת מגדילה את ההסתברות לתשואה חיובית בשנה לאחר מכן. באופן כללי כמות השנים שבהן הושגה תשואה חיובית בשוק המניות בארה"ב עומדת 104 שנים לעומת 39 שנים שבהן נרשמה תשואה שלילית ולטווח הזמן של ההשקעה גם יש משמעות, בטווח השקעה של שנה ההסתברות להפסד כספי בשוק המניות עומד על 27% לעומת טווח השקעה של 5 שנים שבהם ההסתברות להפסד כספי בשוק המניות עומדת על 12% בלבד.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מס' דורשי האבטלה נפל השבוע ב42 אלף לעומת השיעור שנרשם שבוע שעבר. המס' עמד השבוע על 338 אלף לעומת צפי של 345 אלף.
 הזמנות למוצרי בר קיימא לחודש נובמבר עלו 1.2% לעומת צפי אנליסטים של 0.8%.


חדשות בולטות


  מניית חברה WPCS זינקה בשישי 74% לאחר שהודיעה בחמישי כי שחררה פלטפורמת תוכנה בלעדית למסחר אמיתי בביטקוין.
 התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים מזנקת לשיא של שנתיים ועומדת על מעל ל3%.

מועד עריכת הסקירה:  27/12/2013


גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד