סקירה שבועית וול סטריט 16-20.12.2013

 
המדדים נסגרו השבוע  בשיא כל הזמנים. הסיפור המרכזי בחודשים האחרונים היה תוכנית רכישות האג"ח של הבנק הפרדלי בארה"ב. כזכור, הפד' בהנהגתו של בן ברננקי, רוכש מדי חודש אג"ח ומגבה משכנתאות בהיקף של 85 מיליארד דולר. בהשפעה ישירה לכך ואודות לריבית האפסית בארה"ב, השנה הנוכחית הייתה השנה הטובה ביותר בשוק המניות מאז 2003 כשמדד ה- S&P500 זינק ב24.34% מתחילת השנה. ביומיים האחרונים (17-18 בדצמבר) התקיימה וועידת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי ומשקיעים מכל העולם חיכו בקוצר רוח לפרסום ההחלטות שלה. הוועידה דנה בסוגיות המרכזיות של הכלכלה האמריקנית - גובה הריבית ותוכנית רכישות האג"ח. בסופו של יום הפד' הודיע על צמצום תוכנית הרכישות בהיקף של 10 מיליארד דולר. סטפן שוורצמן ,נשיא ומנכ"ל קרן בלקסטון, ציין בהקשר זה, שהוא רואה בצמצום התכנית התפתחות חיובית "אני חושב שהבנק המרכזי החליט להתמודד עם הרשלנות של המדינאים בוול סטריט על ידי שמירה על הסטאטוס קוו. כעת זה הזמן הנכון לפעול לצמצום התכנית - הגיע הזמן". נשיא הקרן מוסיף ומציין כי כאשר יסתכלו בעתיד על QE3 יטענו כי היא השפיעה בצורה בינונית "ההשפעה של התכניות (החל מQE1 ועד QE3) הייתה חיובית אבל היא פחתה ככל שהתקדמנו. ל-QE3 האפקט הכי פחות משמעותי".


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הקריאה האחרונה של התמ"ג לרבעון השלישי התפרסמה והצביע כי הכלכלה האמריקנית התרחבה ב-4.1%.
 לשכת האבטלה בארה"ב פרסמה את נתון מספר דורשי דמי האבטלה לשבוע שנסתיים ב-7 לחודש הנוכחי אשר היה בסימן שלילי. הנתון זינק לרמה של 379 אלף דרושים ברמה שנתית משוקללת לאחר שהכלכלנים בוול סטריט חזו כי הנתון יתייצב ברמה של 337 אלף דורשים


חדשות בולטות


  חברת פייסבוק הודיעה כי היא ובעלי המניות בה, כולל מהמייסד מרק צוקרברג יציעו למכירה לציבור 70 מיליון מניות מסוג Class A. לפי הודעת החברה כ-27 מיליון מניות יוצעו בהנפקה על ידי פייסבוק וכמעט 43 מיליון מניות יוצעו למכירה על ידי בכירי החברה ובראשם צוקרברג שצפוי למכור כ-41.35 מיליון מניות. שווי המניות כולן עומד על כ-3.9 מיליארד דולר לפי המחיר שבו סגרה המניה אתמול בניו יורק, 55.5 דולר. פי ההודעה ישתמש צוקרברג במרבית הכסף מהמכירה שמסתכם בכ-2.3 מיליארד דולר לצורך תשלום מסים שינבעו כתוצאה ממימוש אופציות שבידיו לכ-60 מיליון מניות של החברה
 ספקית פתרונות התוכנה לזמינות מידע, אטיוניטי, הודיעה השבוע כי השלימה את רכישת Hayes Technology Group, Inc האמריקאית. הייס היא ספקית של פתרונות תוכנה בתחום שכפול נתונים בסביבות SAP. אטיוניטי צופה שתרומתה של Hayes למחזור ההכנסות השנתי שלה בשנת 2014 תסתכם בכ- 4 מיליון דולר. מעון אלון, יו"ר ומנכ"ל אטיוניטי, מסר במכתב: "עם רכישת Hayes, נוכל ליהנות מחשיפה לשוק הגדול של ה- SAP. רכישה זו מאפשרת לנו להרחיב את חשיפתנו ולהגדיל את היקפי המכירות שלנו בקרב לקוחות קיימים המשתמשים בפתרונות SAP."


מועד עריכת הסקירה:  20/11/2013


גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד