סקירה שבועית וול סטריט 09-12.12.2013

 
שבוע מסחר שהתנהל בירידות קלות כאשר ברקע הסיפור המרכזי ממשיך להיות סוגיית צמצום תוכנית הרכישות של הפד, נראה שהמשקיעים ממתינים בדריכות לוועדת השוק הפתוח בשבוע הבא. השבוע נחתם הסכם על התקציב לשנתיים הקרובות בממשל האמריקני אשר ימנע השבתה נוספת של שירותי הממשל האמריקני, השבתה שהייתה עלולה לפרוץ בינואר, כמו כן התפרסמו מס' נתוני מאקרו משמעותיים שהחשוב שבהם הוא גובה הגירעון הפדראלי החודשי לנובמבר. כאמור המשקיעים חוששים עדיין מתחילת הצמצום בתוכנית הרכישות שרבים טוענים כי הוא עלול להתחיל כבר בסוף החודש הנוכחי. נתוני המאקרו הטובים מהשבועות האחרונים, דו"ח התעסוקה ונאומי הנגידים ממשיכים להתנגן ברקע ולהלחיץ את המשקיעים מפני צמצום מוקדם.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 דו"ח התקציב הפדראלי בארה"ב: הגירעון נמוך בהרבה מהצפי, הגירעון בחודש אוקטובר עמד על 91.6 מיליארד דולר לגומת גירעון של 120 מיליארד דולר בחודש אוקטובר אשתקד, מדובר בקיטון של 24%, כמו כן הגירעון בחודש נובמבר אשתקד עמד על 172.1 מיליארד דולר לעומת 135 מיליארד דולר בלבד השנה.


 דו"ח מלאי הנפט האמריקאי: ירידה דרמתית במס' חביות הנפט הגולמי. מלאי חביות הנפט רשם ירידה של 10.6 מיליון חביות בהשוואה לשבוע שעבר אז נרשמה ירידה של 5.6 חביות בלבד. בתקופה של צמיחה חזקה בכלכלה בד"כ יש עליה בביקושים לנפט, במידה והמלאי מצומצם בתקופה כזו גם מחירי הנפט צפויים לעלות.


 מס' מבקשי התעסוקה קפץ ל368 אלף לעומת תחזיות שצפו 325 אלף.


חדשות בולטות


  שבוע מסחר מטלטל במניית אופקו OPK בעקבות "מלחמת אנליסטים", המניה קרסה השבוע 25% לאחר שקרן ליקוויד פרסמה עליה תזה המציגה עדויות לכאורה שהמניה שווה 75% פחות מערכה. 


 מנית IEP של המשקיע האגדי קרל אייקן פתחה של שלושת ימי המסחר הראשונים של השבוע עם ירידה של 24% בעקבות ההחלטה של הנהלת החברה להנפיק יחידות נוספות ולדלל את בעלי המניות הקיימים, למרות זאת לאחר הירידה המניה נסחרה בעליות של 8% עד לסופ"ש וסגרה ירידה של 16% בלבד.


 מועד עריכת הסקירה:  13/12/2013
גילוי נאות


מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד