סקירת שבועית וול סטריט 18-22.11.2013

 
המדדים נסגרו השבוע ללא שינוי משמעותי. גולדמן זאקס פירסם את ההערכות המרכזיות שלו ביחס לעתיד השווקים בשנת 2014, וביניהן הוא צופה כי הצמיחה בארה"ב תאיץ ל-3% ונראה עוד שנה סולידית בשוק המניות בדגש על השווקים המתפתחים, אבל עם כמה עצירות בדרך. בנפרד, פירסם אתמול האסטרטג הראשי של גולדמן זאקס, דיויד קוסטין וצוותו את התחזית למדד ה S&P 500 וחזר על שער יעד של 1,900 נקודות לסוף שנת 2014, עלייה של כ-6% (גבוה במקצת מהתחזית של מורגן סטנלי שנתנה שער יעד של 1,840 נקודות).  ובתוך כך,ג'נט ילן, שהחליפה את בן ברננקי בתור יו"ר הפדרל רזרב, משבחת את קודמה בתפקיד. במכתב ששלחה לחבר סנאט רפובליקני, כתבה כי מרבית חברי הפד' מאמינים שתוכנית רכישות האג"חים מגובי המשכנאות בגובה של 85 מיליארד דולר לחודש, היתה יעילה ופעלה לטובת הכלכלה. ילן כתבה כי סך היתרונות של תוכנית הרכישות עולה על החסרונות. למרות זאת, ילן חזרה על המנטרה שנשמעה לאחרונה מכיוון הפד' האומרת כי תוכנית הרכישות לא תימשך לנצח. בנוסף, ההחלטה האם לצמצם את התוכנית תלויה לגמרי במצב של הכלכלה האמריקנית והערכת הפד' לגבי התועלת שמהלך כזה יביא.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 שוק התעסוקה בארה"ב במגמה חיובית.  נתון דורשי דמי האבטלה השבועיים ירד מתחת למצופה. הנתון אשר מתייחס לשבוע שהסתיים ב-16 לחודש הנוכחי, ירד ל-323 אלף דורשים ברמה שנתית משוקללת. . הנתון היה נמוך ב-12 אלף דורשים ביחס לצפי אשר עמד על 335 אלף דורשים. מדובר ברמה הנמוכה ביותר מאז חודש ספטמבר.
 מדד המחירים ליצרן ירד בחודש אוקטובר. המדד ירד ב-0.2% לאחר שהכלכלנים חזו כי ירד בשיעור זה. בחודש ספטמבר המדד ליצרן ירד ב-0.1%.


חדשות בולטות


 חדשות טובות לטסלה (סימול: TSLA). לאחר שלושה דיווחים על רכבים שעלו באש בפחות מחודשיים וחקירה של הרגולטרים בארה"ב באשר לרמת הבטיחות של דגם ה-S שלה, נראה כי סוף סוף יכולה החברה לנשום לרווחה. טסלה רשמה ציון כמעט מושלם בסקר השנתי של מגזין דוחות הצרכנים האמריקאית (Consumer Reports) המודד, בין היתר, את רמת הסיפוק של בעלי רכבים מרכבם.  מניית טסלה אמנם צנחה כמעט ב-30% בחודש האחרון אך יש לזכור שהמנייה רשמה עלייה של 243% מתחילת השנה. בראיון לרשת בלומברג אמר מנכ"ל טסלה, אלון מסק, כי הוא בעצמו מאמין שהמנייה מתומחרת ביתר.
 עסקה בין מיקרוספוט (סימול: MSFT) לנוקיה (סימול: NOK). ע"פ דיווח ברויטרס, מחזיקי המניות של החברה הפינית צפוים לאשר את מכירת חטיבת הסלולר שלה לחברה שנוסדה ע"י ביל גייטס. מהדיווח עולה כי 99% ממחזיקי המניות נרשמו מראש לפגישה שנערכת בהלסינקי, ומרביתם צפויים להצביע בעד העסקה. ככול הנראה העסקה עצמה תצא לפועל באופן סופי ברבעון הראשון של 2014 עקב בדיקות רגולטוריות. כזכור, לאחר שנכשלה בשוק הסמארטפונים, נוקיה הסכימה בחודש ספטמבר למכור למיקרוסופט חלקים אחרים של החברה, בין השאר את הזכויות לפטנטים שלה תמורת 7.36 מיליארד דולר      

מועד עריכת הסקירה:  24/11/2013


גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד