סקירה שבועית וול סטריט 11-15.11.2013

 
המדדים בוול - סטריט נסחרים בימים אלו ברמות שיא. הדאו-ג'ונס ממשיך במגמה חיובית ועלה 23% מתחילת השנה, הS&P גם הוא נסחר בשיא כל הזמנים והוסיף 26% מתחילת השנה, הנאסד"ק אמנם לא שבר עדין את השיא שנרשם בשנת 2000 אבל הוא אשר רשם את העלייה המשמעותית הגדולה ביותר מתחילת השנה 32% . נאומה של הנגידה הנכנסת ג'נט ילין בפני וועדת בנקאות של הסנאט היה ללא ספק האירוע המרכזי של השבוע הנוכחי. מדבריה ניתן להבין כמה נושאים מרכזיים, הראשון מביניהם הוא העובדה שילין מאמינה בתכנית להקלה כמותית אשר הנגיד הנוכחי בן ברננקי מנהיג מאז פרוץ המשבר. הנגידה הנכנסת חושבת שהתכנית היא הכלי היעיל ביותר על מנת להתמודד עם האבטלה הגבוה, דבר נוסף שאמרה ילן ועורר גלי הדף הוא העובדה שהבנק המרכזי טוען שכיום לא קיימת בועה בשווקים. האסטרטגית הבכירה אבי ג'וזף כהן מגולדמן זאקס אמרה בראיון לבלומברג כי היחס בין רווחי החברות למחירי המניות היום הינו נמוך יותר מהיחס שראינו בפעם האחרונה שמניות נסחרו במחירים דומים ולכן המחירים כעת הם סבירים וכנראה שקצב הצמיחה יואץ בשנה הבאה.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתוני מאקרו: על פי לשכת המסחר בארה"ב מחירי היצוא ירד ב0.5% בחודש אוקטובר לאחר שעלו ב0.3% בחודש ספטמבר. מחירי היבוא ירדו ב0.7% באוקטובר לאחר שעלו 0.2% בספטמבר.
 לאחר פרסום דוחות של 450 מתוך 500 החברות בS&P, התברר כי 75% מהן עקפו בשורת הרווח את תחזיות האנליסטים ו54% מהן עקפו את תחזיות המכירות.
 מדד התפוקה התעשייתית ירד באוקטובר 0.1% , הירידה הראשונה מאז יולי השנה, הצפי כי המדד יישאר ללא שינוי.


חדשות בולטות


  מניות הבנקים ריכזו עניין לאחר שסוכנות מודיס הורידה דירוג ל4 מהם: מורגן סטנלי, גולדמן זאקס, ג'י.פי. מורגן ובנק אוף ניו יורק.
 וורן באפט רכש מניות אקסון מובייל XOM ב3.7 מיליארד דולר, המניה סגרה השבוע עלייה של 2.2%.
 קרנות גידור גדולות בארה"ב אוספות מניות של הרבלייף HLF, המניה סגרה השבוע עליה של 1.1%.
 ג'ורג' סורוס המשקיע האגדי רכש 3.6 מיליון מניות טבע TEVA.


מועד עריכת הסקירה:  17/11/2013
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד