סקירה שבועית וול סטריט 30.9-04.10.2013

 
שבוע סוער בוול סטריט עם שיתוק הממשל - החשש הגדול, אי הסכמה על התקציב בארה"ב והגעה לתקרת החוב, מה שעלול לגרום בפעם הראשונה בהיסטוריה לחדלות פירעון של הממשל בארה"ב ב- 17 לאוקטובר. בינתיים המדדים העיקריים בוול סטריט נסגרו בעליות שערים  כאשר נראה שהמשקיעים כבר שקלו את האפקט של שיתוק המערכת הפדרלית. ההערכות הגורפות סוברות כי הרפובליקאים ירדו מהעץ ויביאו לסיום השבתת רוב חלקי הממשל כבר בשבוע הקרוב. חרף השיתוק דירוג החוב של ארה"ב לא ירד, כך נמסר מסוכנות דירוג האשראי S&P , דירוג האשראי של ארה"ב יישאר AA+ .

 
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 אפקט ההשבתה עולה לממשל כ300 מיליון דולר ביום ונותר לציין שתקרת החוב שעומדת כיום 15.7 טריליון דולר.
 המשקיעים מסתכלים על ההשפעה של הזמן של השיתוק ומדד היחס שעומד לפניהם הוא ההיסטוריה שכבר קרתה, היסטורית הS&P עלה 11% בממוצע ב-12 חודשים לאחר שיתוק כלכלי בהעברת תקציב בעייתי בממשלת ארה"ב.
 יום שישי דו"ח התעסוקה לא פורסם עקב ההשבתה, מיותר לציין שבוול סטריט מייחסים לנתוניו משקל רב עקב השפעתו על מדיניות הפד. לפי הערכות בחודש ספטמבר נוספו 189 אלף משרות לעומת 169 אלף באוגוסט, כמו כן מוערך כי ששיעור האבטלה נותר על כנו עם 7.3% .


חדשות בולטות


  חברת טבע TEVA דיווחה בשישי כי בית המשפט בהולנד פסק כי הפטנטים על תרופת הקופקסון יהיו תקפים עד 2015, בתגובה המניה עלתה 1% וסגרה השבוע עליה 1.1% .
 פייסבוק FB הודיעה כי תשלב פרסומות באינסטגרם אותה רכשה, בתגובה המניה זינקה ביום שישי 3.4% וסגרה השבוע עלייה כוללת של 1.5% .
 טוויטר פרסמה תשקיף לקראת ההנפקה הראשונית שלה לציבור, ממנו עולה כי החברה תנסה לגייס מיליארד דולר לפי שווי של 12.8 מיליארד דולר.
 סמסונג SMSN הנסחרת בבורסת לונדון מעריכה כי הרווח התפעולי שלה הרבעון יעלה בכ %22 עד 27% לשיא רבעוני חדש. החברה צופה כי המכירות יגדלו ב15% הרבעון.


מועד עריכת הסקירה:  4/10/2013
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד