סקירה שבועית וול סטריט 16-20.09.2013

 
המסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל על רקע האירועים הפוליטיים. מחד, אירועים פוליטיים מעבר לים והמלחמה בסוריה ומאידך, פוליטיקה פנימית הנוגעת למדיניות ההרחבה הכמותית וזהות יו"ר הפד אשר ייכנס/תכנס לנעליו של ברננקי.
 כאמור, השווקים נרגעו ותיקנו כלפי מעלה לאחר שהאיום האמריקני לפעול בסוריה נשאר בגדר איום בלבד ולאחר ההסדר הדיפלומטי בתיווך רוסיה. כעת, משאיום המלחמה הוסר, תשומת לב המשקיעים מופנית בחזרה לדיווחים בנוגע לתוכנית ההרחבה הכמותית. קיימים דיווחים סותרים בנוגע להיקף ולתזמון הפסקת רכישות האג"ח. מסתמן כי הפד יתחיל "להרגיש את המים" ויתחיל לצמצם את היקף הרכישות באוקטובר בהיקף מצומצם ביותר. במקביל להחלטה בקשר לתכנית ההרחבה הכמותית , סוגיה נוספת שוול-סטריט נדרשת אליה, היא תקרת החוב העומדת על סך של 16.7 טריליון דולר.
אי הוודאות, כנראה שתמשיך להעיב ולהכביד על המדדים עד להתבהרות וקבלת החלטה בנושאים הבוערים הללו.
המסחר ביום שישי ננעל בירידות, הנאסד"ק ירד בשיעור של 0.39%, מדד הדאו-ג'ונס ירד בשיעור של 1.2%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הבנק הפדרלי חתך את תחזיות הצמיחה לשנה הנוכחית ל-2%-2.3% במקום הערכה קודמת של 2.3%-2.8%.


חדשות בולטות
 מניית בלקברי ((BBRY - יורדת בחדות בסיום המסחר לאחר שהחברה הודיעה על פיטורים בהיקף של 40% מכח העבודה שלה – 4500 עובדים.
 מניית טבע (TEVA) – השיקה תרופה גנרית חדשה לתרופת Niaspan, היקף מכירות התרופה במונחי תרופת המקור מוערך בשיעור של 1.1 מיליארד דולר. טבע תזכה בבלעדיות של 6 חודשים.
 אפל (AAPL)  - מנית החברה ירדה ביום שישי בשיעור של אחוז למחיר 467.41$ למניה. עם זאת, החברה מדווחת על תורי ענק מחוץ לחנויות אפל בארה"ב וכן חנויות נוספות בהם השיקה את המכשירים החדשים. ההערכה האופטימית מדברת על שבירת שיא מכירות בסוף שבוע אחד.

 

מועד עריכת הסקירה:  22/08/2013
עורך הסקירה: עופר גוטמן – מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד