סקירה שבועית וול סטריט 02-06.09.2013

 
כלכלת ארה"ב צמחה בקצב צנוע עד מתון במהלך חודשים יולי אוגוסט, כך עולה מספר הב'ז שפורסם ביום רביעי ע"י הפדרל ריזרב, צוין ע"י הפד כי קניית אג"ח תמשכנה עד שיראו שיפור בכלכלה האמריקאית ובשוק העבודה. השבוע התקיימה פסגת G20 , מעצמות מתעוררות ומפותחות בקבוצת 20 הכלכלות הגדולות בעולם התקשו למצוא מכנה משותף ביום חמישי בדיונים על העתיד הכלכלי הצפוי עם ההערכות לסיום ההרחבה הכמותית בארה"ב, אותן הערכות עוררו בריחת הון אדירה משווקים מתעוררים בחודשים האחרונים, מדינות הBRICS החליטו להקצות 100 מיליארד דולר לקרן מט"ח שתסייע להם להתגונן מפני משבר במאזני תשלומים. ידיעה נוספת שעוררה תשומת לב - האם בועת ההלוואות לסטודנטים החלה להתפוצץ? הבנק הגדול ביותר בארה"ב ג'יי פי מורגן יפסיק לתת הלוואות סטודנטים כבר מהשבועות הקרובים, הסיבה הרשמית שניתנה לכך היא חוסר היכולת של הבנק להמשיך ולצמוח בתחום, הידיעה מזכירה מאוד את טרום המשבר ב 2007 כאשר בנקים החלו בהדרגה לסגור עוד ועוד מיחידות הסאב פריים הכושלות שלהן. כמו כן נשמעו השבוע אזהרות נוספות לגבי בועה אפשרית אחרת שמתפתחת, יו"ר ענקית הביטוח הבריטית לוידס הזהיר מפני זרימת הון אדירה למגזר הביטוח בעולם שלהערכתו עשויה ליצור בעיות מערכתיות בקנה מידה ערב משבר הסאב פריים.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון חודש אוגוסט עומד על תוספת של 169 א' משרות בחודש שעבר לעומת צפי כלכלנים לתוספת של 175 א'.
 שיעור האבטלה רשם עם זאת ירידה של 0.1% לרמה של 7.3% לעומת הצפי שהיה ללא שינוי ברמה של 7.4%, זוהי רמת האבטלה הנמוכה ביותר מזה 4.5 שנים.
 למרות הירידה בשיעור האבטלה דווח כי שיעור ההשתתפות בכוח העבודה עמד באוגוסט על 63.2% בלבד, הנתון הנמוך ביותר מאז קיץ 1978.
 השכר הממוצע לשעה באוגוסט טיפס מעט, ב5 סנט ל24.05 דולר.


חדשות בולטות


  מיקרוסופט MSFT , הסכימה לקנות את חטיבת הסלולר של נוקיה NOK יחד עם כל הפטנטים לפי מחיר של 5.44 מיליארד דולר תוך רצון לייעל את החטיבה והתחרות אל מול אפל וגוגל.
 וודהפון VOD מתכננת למזג לתוכה חברות תקשורת נוספות אשר סובלות ממחסור מזומנים במצב הכלכלי הנוכחי, מעבר לכך הם החברה מייעדת כספים לשדרוג התשתית לטכנולוגיית G4 והנחתות שדרת תקשורת של סיבים אופטיים.


מועד עריכת הסקירה:  6/9/2013


גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב דש טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד