סקירה שבועית וול סטריט 19-23.08.2013

 
שבוע המסחר החולף התחיל במגמה דובית כאשר המדדים המובילים ממשיכים את מגמת הירידות משבוע שעבר. המגמה השתנתה באמצע השבוע שנסגר בעליות קלות במדדים המובילים. ברקע למסחר השבוע התרחשה פגישת הפדרל ריזרב לחודש יולי ובה קיבל בן ברננקי תמיכה מקובעי המדיניות בפד כשציין שהתכנית לצמצום רכישות האג"ח תחל עוד השנה באם המצב הכלכלי במדינה ישתפר. בנוסף, בגזרת המאקרו, נתוני מכירות הבתים הקיימים הראו עליה שגברה על הצפי ונמדדה כעליה המהירה ביותר מאז סוף 2009 . העלייה כנראה נובעת מהעובדה שיותר קונים נכנסים לשוק לפני שהריביות על המשכנתא יעלו.  זאת ועוד, לעליות תרמו נתונים טובים מהצפוי בייצור העולמי, שיפור בשוק העבודה האמריקאי וכמו כן עליה במחירי הבתים האמריקאים. בשוק המניות עצמו וברבעון הנוכחי, 71% מהחברות הכו את הצפי בדיווחים.

                 
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מכירות דירות מגורים מיד שנייה שבוצעו במהלך החודש האחרון(במונחים שנתיים) עמדו על 5.39 מליון לעומת צפי של 5.15 מליון.
 תביעות ראשוניות לדמי אבטלה עמדו על 336 אלף משרות לעומת צפי של 330 אלף משרות.
 מדד מחירי הבתים החודשי עמד על עלייה של 0.7% לעומת צפי של 0.6%
 מכירות בתים חדשים במונחים שנתיים שנמכרו בחודש האחרון עמד על 394 אלף לעומת צפי של 490 אלף יחידות דיור


חדשות בולטות


  חברת HP -  ((HPQ חוותה ירידה חדה השבוע (בסביבות 15%) לאחר שמנכ"לית החברה, מג וויטמן, שהודיעה שמכירות החברה יעלו עקב התייצבות במכירות מחשבים אישיים שנה הבאה, ביטלה את התחזית הזו ביום חמישי. משלוחי מחשבים אישיים ירדו בצורה משמעותית עקב ירידה בביקושים לחומרה ושירותים. צפי הרווח בשוק ל -2014 לכלל סקטור החומרה, מדפסות וציוד היקפי הינו שלילי.
 אברקרומבי ופיץ' ((ANF- החברה חווה את הנפילה הגדולה ביותר מזה 21 חודשים כאשר לא עמדה בצפי לרבעון הנוכחי. בדיווח לרבעון השני מדווחת החברה על רווח למניה של 16 סנט לעומת צפי של 29 סנט ומכירות של 945.7 מליון דולר לעומת צפי של 999 מליון דולר. מנכ"ל החברה מייק ג'פריס מנסה להתמודד עם הירידה בביקושי הצעירים לאופנת החברה.
 פייסבוק (FB)- מקבלת תמיכה נוספת לאסטרטגיית הפרסום שלה והפעם מ-Evercore  עם מחיר יעד של 45$ כאשר הצפי הוא לצמיחה מצטברת של 29% ב-5 שנים הבאות מהכנסות פרסום.


מועד עריכת הסקירה:  23/8/2013
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד