סקירה שבועית וול סטריט 12-16.08.2013

 
בעקבות נתוני תעסוקה מעודדים בארה"ב השבוע גוברת הספקולציה סביב האטת רכישות האג"ח ע"י הפד, החששות על הפסקת התמרוץ של הפד התבטאו בשוק עם צניחה ביום חמישי של המדדים המובילים במעל לאחוז. ניתוח טכני שערך אסטרטג השוק המוביל רון ויליאם מצביע על מצב טכני הנקרא "אות הינדנבורג", מצב זה מצביע על חוסר החלטיות בשוק המוביל את המשקיעים לגל מכירות של החזקותיהם. איתות "דובי" נוסף שהתקבל השבוע הגיע בצורה של מסמך הרגולציה 13F לרבעון השני שחשף כי המשקיע האגדי ג'ורג' סורוס פתח פוזיציה עצומה כנגד השוק בצורה של אופציות PUT על קרן הסל SPY .
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט
 התחלות הבנייה בארה"ב עלו ב5.9% לרמה של 896 אלף בתים בחודש יולי, נמוך מתחזיות האנליסטים שצפו 915 אלף התחלות בניה.
 הסנטימנט הצרכני לחודש אוגוסט בארה"ב צנח ל80 נק' מ80.5 בחודש יולי, הנתון מעיד על ציפיות להאטה קלה בצמיחה.
 כמות מבקשי תעסוקה בארה"ב צנחה ל320,000 , מדובר על הרמה הנמוכה ביותר מאז סוף 2007 טרום המשבר.
 מדד הPPI (מדד המחירים ליצרן) הראה קריאה מאכזבת כאשר הצפי היה עליה של 0.3% ולבסוף נקבע ללא שינוי כלל.
חדשות בולטות
  חברת דל  DELLהחמיצה את תחזיות הרווח עם רווח של 12 סנט למניה לעומת צפי שעמד על 24 סנט למניה, מדובר על ירידה של 72% ביחס לרבעון מקביל אשתקד.
 גו'ן דיר DE עקפה את התחזיות לרבעון השני עם רווח של 2.56 דולר למניה כאשר צפי עמד על 2.175 למניה.
 ענקית הטכנולוגיה סיסקו פספסה את התחזיות עם רווח של 50 סנט למניה לעומת צפי של 51 סנט למניה והודיעה כי בכוונתה לפטר 4000 עובדים.
 מניית אפל שוב מרכזת עניין עם 'ציוץ' של המשקיע האגדי קארל איקן שטען כי שוחח עם מנכ"ל החברה טים קוק והינו סבור כי מניית אפל מוערכת בחסר, המניה רשמה ביום הציוץ (שלישי) קפיצה של 4.5% וסגרה את השבוע עליה של 9.5% . 

מועד עריכת הסקירה:  16/8/2013
גילוי נאות
מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד