סקירה שבועית וול סטריט 05.08-09.08.2013

 
לאחר שהתרגלנו לראות את המדדים המובילים בוול סטריט שוברים שיאים חדשים מדי שבוע, הגיע שבוע המסחר האחרון ואיתו רמיזה שעדיין לא הכל ורוד (או ירוק). השבוע היינו עדים לירידה השבועית החדה ביותר מאז חודש יוני ברוב המדדים המובילים וזאת למרות תוצאות כספיות מעודדות מצד חברות גדולות בסטריט. ובעניין אחר אך בהחלט משפיע, כבר שבועות ארוכים שהמשקיעים מהמרים על התאריך בו יקטין הפדרל ריזרב את היקף רכישות האג"ח החודשיות שלו. על פי בכירים בפד הדבר צפוי להתבצע ברבעון האחרון של השנה. כעת, גולדמן זאקס מעריך כי הדבר יקרה בספטמבר הקרוב. הבנק מעריך  שהיקף הרכישות העומד כרגע על 85 מליארד דולר מדי חודש יצומצם מהר מן הצפוי אך מסייג את דבריו באמרו שהדבר תלוי בתנאים הכלכליים שישררו בשוק. כך או כך, הבנק העריך כי הרכישות יסתיימו בצורה מוחלטת באמצע 2014.  תמיכה בדברי הבנק נשמעה מפי כמה נגדי פד והדבר בהחלט מהווה בשורה שאת אותותיה נראה בחודשים הבאים.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 המאזן המסחרי עמד על 34.2- מיליארד לעומת צפי של 43.5- מיליארד
 תביעות ראשוניות לדמי אבטלה עמדו על 333 אלף משרות לעומת צפי של 336 אלף משרות
חדשות בולטות
 מניית טסלה ((TSLA הפתיעה בגדול לאחר שדיווחה על רווח של 20 סנט למניה לעומת צפי להפסד של 16 סנט למניה. לאחר הדיווח המניה עלתה בכ-15 אחוז לשיא כל הזמנים של 153 דולרים למניה.
 מניית גרופון (GRPN) עלתה אף היא בשיעור חד לאחר פרסום הדוחות הכספיים הרבעוניים. אמנם החברה פרסמה נתונים שתאמו את ציפיות האנליסטים אך דבר זה לא מנע מהמניה את הזינוק של 22% במחירה. הדבר כנראה נבע ממינוי מנכ"ל חדש לחברה שהוא בין מייסדיה ובנוסף קנייה חזרה של 300 מליון מניות שתרמו לביטחון המשקיעים.
 ריצרד פישר נשיא שלוחת דאלאס של הפדרל ריזרב, מודאג מאד מצרפת, הכלכלה השנייה בגודלה באירופה. בראיון לעיתון גרמני מציין פישר כי הוא אופטימי בצורה זהירה בנוגע לגוש האירופי ורואה שיפור בכלכלה. עם זאת, הוא מודאג מאד מצרפת, " יותר מכל מדינה אחרת" ואמר שאסור להמעיט בערך הסיכונים להמשך הצמיחה בצרפת.

מועד עריכת הסקירה:  09/08/2013
גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב דש טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב דש טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב דש נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב דש" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב דש", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב דש/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב דש עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב דש מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב דש (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב דש טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד