סקירה שבועית וול סטריט 29.07-02.08.2013

 
שבוע של עליות קלות בוול סטריט, ביום רביעי הסתיימה ישיבה בת יומיים של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי אך נגיד הבנק לא העניק רמזים נוספים בנוגע לעתיד תכנית ההרחבה הכמותית. ברננקי כבר הודיע בעבר שהבנק יצמצם את רכישות האג"ח שמזרימה כיום כ85 אלף מיליארד דולר מידי חודש לכלכלה אך לא סיפק לוח זמנים מדויק. בארה"ב אכזבה מנתוני התעסוקה לחודש יולי, "עדיין קשה בשוק העבודה" אמר לסוכנות בלומברג ריאן סווינט ממודיס, "השפעת הקיצוצים והעלאות המיסים עדיין ניכרת אך במקביל נוצרים התנאים לצמיחה גבוהה יותר".


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


  מנתוני התעסוקה בארה"ב – רק 162 אלף משרות חדשות נוצרו בחודש יולי בעוד אנליסטים ציפו ל 180 אלף משרות.
 שיעור האבטלה בארה"ב ירד מ7.6% ל7.4% - הנמוך ביותר מאז 2008, עם זאת אחת הסיבות לירידה נובעת מכך שיותר אנשים פרשו לגמרי ממעגל העבודה.  
 מס' תביעות האבטלה השבועי בארה"ב נפל לרמתו הנמוכה ביותר מזה חמש שנים, 326 אלף לעומת 345 אלף בשבוע קודם.
 השכר הממוצע לשעה נפל ב 2 סנט ועומד על 23.98$ בעוד שמספר שעות העבודה הממוצע בשבוע ירד במעט והסתכם ב34.4 שעות.


חדשות בולטות


  מניות תאגידי האשלג העולמיות צנחו השבוע בעקבות הודעה על התפרקותו של הקרטל העולמי,  מניית פוטאש POT השילה משוויה 28% ומניית מוזיאק MOS השילה כ 29% .
 אפל חזרה להיות החברה הבורסאית עם שווי השוק הגדול בעולם לאחר ירידת מניית אקסון ב1.9% , אפל כרגע מחזיקה בשווי שוק של 414 מיליארד דולר.
 לינקדאין LNKD דיווחה בחמישי ועקפה את הצפי עם רווח של 38 סנט למניה לעומת תחזית של 31 סנט למניה.
 חברת הביטוח AIG הודיעה בחמישה על כוונה לשוב וחלק דיבידנד למשקיעים לראשונה מהאז המשבר, החברה רשמה רווח של 1.12 דולר למניה לעומת התחזית שהצביעה על רווח של 85 סנט למניה. 
 ענקית הנפט שברון CVX החמיצה את התחזיות עם רווח של 2.77$ למניה לעומת התחזיות שצפו 2.96$.


מועד עריכת הסקירה:  02/08/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד