סקירה שבועית וול-סטריט 22-26.07/2013

 
שבוע המסחר האחרון הסתיים בירידות קלות לאחר ארבעה שבועות שבהן סיימו המדדים המובילים בעלייה. עונת הדוחות צוברת תאוצה כאשר השבוע דיווחו ענקיות הטכנולוגיה אפל ופייסבוק על תוצאות טובות מהמצופה. נתוני המאקרו היו מעורבים השבוע ותרמו גם הם לירידה השבועית במדדים. לאווירה הפחות חיובית השבוע הוסיף מנכ"ל גולדמן זאקס באמרו ש"על המשקיעים להתכונן לגרוע מכל" כאשר הוא מכוון לאדישות המשקיעים ביחס לכיוון השוק ,ולשיטתו, זו מובילה בסופו של דבר להתרחשות מפולת. לקינוח, הכלכלן הראשי לשעבר של הבנק המרכזי האירופי,יורגן סטארק, טען השבוע שמשבר החובות בגוש האירו ידלק מחדש לקראת סוף הסתיו הקרוב. סטארק הביע חשש כי הבנק המרכזי האירופי יאלץ בקרוב לסייע לצרפת על ידי רכישת אג"ח ממשלתיות שלה.  


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מכירות בתים חדשים(חודשי) עמדו על עלייה 8.3% לעומת צפי לעלייה של 1.8%
 הזמנות מוצרים ברי קיימא עמדו עלו ב- 4.2% לעומת צפי לעלייה של 1.3%
 תביעות ראשוניות לדמי אבטלה עמדו על 343 אלף תביעות לעומת צפי של 340 אלף תביעות


חדשות בולטות


 אפל דיווחה על רווח של 7.47 דולר למניה לעומת תחזית של 7.34 ובכך שברה את תחזיות האנליסטים. מנכ"ל אפל אמר לאחר פרסום הדוחות כי "אפל עובדת חזק על עוד מוצרים חדשים ומדהימים"
 פייסבוק ניפצה את תחזיות האנליסטים ורשמה רווח של 333 מליון דולר או 13 סנט למניה ברבעון השני, בהשוואה להפסד של 157 מליון דולר או 8 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. בתוך כך, בחברה דיווחה על גידול של 21% במשתמשים הפעילים ל -1.15 מליארד. 41% מסך הכנסות הפרסום של החברה הן מהסלולר.
 מניית היימקס טכנולוגיות (סימול:HIMX) זינקה השבוע בכ-40% לאחר שגוגל רכשה 6.3%ממניותיה על מנת להבטיח לה אספקת שבבים למשקפיים המקוונים שלה ואולי גם למכשירים עתידניים אחרים.

 

מועד עריכת הסקירה:  28/07/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד