סקירה שבועית וול סטריט 15-19.07/2013

  
שבוע המסחר החולף בוול סטריט התאפיין במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים במדדים המובילים.מדד ה 500 S&P המשיך לשבור שיאים והדאו-ג'ונס גם הוא מרחף ברמות שיא היסטוריות. מנגד, עונת הדוחות לרבעון השני של 2013 מצביעה על מגבה מעורבת. מספר רב של חברות מתוך אלו שהספיקו לדווח לא עמדו בתחזיות במיוחד מספר חברות טכנולוגיה שהשחיקה ברווחיות שלהן מורגשת. הופעת ברננקי בפני ועדת הבנקים של הקונגרס האמריקני הסתיימה בשלום לאחר שיו"ר הפד צלח בהצלחה את כל השאלות שהטיחו בו חברי הועדה במשך יותר משעתיים. בהמשך לעדותו, ברננקי ציין שהסיבה לעליה האחרונה בתשואות האג"ח הממשלתיות היא מימושים של השקעות מסוכנות וממונפות יתר על המידה. ברננקי ציין כי קצב רכישת האג"ח של הבנק המרכזי אינו מוחלט מראש ויכול לקטון או לצמוח בהתאם למצב הכלכלי.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


  העיר דטרויט פושטת רגל בעקבות חובות של 19 מיליארד דולר. חובות היסטוריים עצומים, הנהלה כושלת וסכסוכים פנימיים, כולם כאחד הביאו את העיר למצבה העגום.  
 תביעות האבטלה הראו ירידה חדה בשבוע האחרון לרמה של 334 אלף בהשוואה לרמה שנרשמה בשבוע שעבר 358 אלף.
 סקר הפד של מחוז פילדלפיה ליוני הראה זינוק לרמה של 12.5 נקודות מרמה של מינוס 5.2 בחודש מאי, בכך עקף את התחזיות שהצביעות על מינוס 2. הסקר מצביע על פעילות תעשייתית מתחזקת במרכז ארה"ב. 
 על פי תומפסון רויטרס עד ליום חמישי כ-81 חברות מתוך ה S&P הספיקו לדווח תוצאותיהן כאשר 70% מהן דיווחו על רווח גבוה מהתחזיות אולם 51% פספסו בשורת ההכנסות.


חדשות בולטות


  גוגל (GOOG) הציגה ירידה ברווח ובהכנסות ביחס לרבעון המקביל אשתקד, הרווח למניה ירד ל9.56 דולר לעומת ציפיות של 11.1 דולר למניה.  
 מיקרוסופט (MSFT) פספסה את התחזיות עם רווח של ל 66 סנט למניה לעומת צפי של 75 סנט.
 צ'קפוינט (CHKP) עקפה את תחזיות הרווח עם רווח של 83 סנט למניה בהשוואה לתחזיות של 81 סנט למניה.
 מורגן סטנלי (MS) הכתה את התחזיות עם רווח של 45 סנט למניה לעומת צפי של 43 סנט למניה.
 ג'ינרל אלקטריק (GE) קלעה לתחזיות עם רווח של 36 סנט למניה.
 איביי פספסה תחזיות לרבעון שני עם רווח של 61 סנט למניה לעומת צפי של 65 סנט.

מועד עריכת הסקירה:  19/7/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד