סקירה שבועית וול סטריט 08-12.07/2013

   
השבוע חזינו בעלייה השבועית השלישית ברציפות, כאשר רוב המדדים המובילים שוברים את שיאי כל הזמנים. עונת הדוחות אשר החלה ביום שני נתנה רוח גבית למדדים עם תוצאות חיוביות לחברות המדווחות. אין ספק שמורגשת בשוק אוירה כללית טובה לגבי עונת הדוחות הקרובה. זאת ועוד, נאום ברננקי ביום רביעי האחרון תרם גם הוא לתחושת האופריה בשווקים כאשר ציין שלא תהיה העלאה אוטומטית בשיעורי הריבית גם אם יעד האבטלה של 6.5% יושג. מאירופה גם כן מגיעים סימנים מעודדים לגבי מאמץ היבשת לעזור למדינות הכושלות פיננסית שבה. הדיבור על איחוד בנקאי פוטנציאלי ניצת בשנית השבוע והמשקיעים ממתנים להתפתחויות בנושא. בגזרה האסייתית,  הבנק המרכזי ביפן הוריד אמנם את תחזית הצמיחה של יפן  לשנה הקרובה אך ציין שהכלכלה החלה להתאושש בצורה מתונה.    


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 תביעות ראשוניות לדמי אבטלה עמדו על 360 אלף לעומת צפי של 340 אלף
 מדד המחירים ליצרן (חודשי) נסגר בעלייה של 0.8% לעומת צפי של 0.5%
 סנטימנט הצרכנים של משיגן עמד על 83.9 נקודות לעומת צפי של 85 נקודות


חדשות בולטות


 פורסמו הפרוטוקולים של ועידת השוק הפתוחה של הפד ביוני. כמחצית מחברי הועדה ציינו שיהיה זה הולם לסיים את רכישות האג"ח מאוחר יותר השנה. עם זאת, מספר בכירים סבורים דווקא שיש להמשיך עם הרכישות בהיקף של 85 מיליארד דולר בחודש גם בשנת 2014.
 IMF שוב חותכת תחזיות. קרן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה לכלכה הגלובלית מ3.3% ל-3.1% לשנת 2013. התחזית לכלכלה האמריקנית עומדת כעת על צמיחה בקצב של 1.7% לעומת 1.9% בתחזית הקודמת.
 עונת הדוחות החלה. אלקואה פתחה את עונת הדוחות עם תוצאות חיוביות. דיווחה על רווח של 7 סנט למניה לעומת צפי כלכלנים של 6 סנט למניה.  בנוסף, בנק JPM דיווח גם הוא על תוצאות חזקות כאשר הציג רווח למניה של 1.6 דולר לעומת צפי כלכלנים של 1.44 דולר מניה.

 

מועד עריכת הסקירה:  12/07/2013


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד