סקירה שבועית וול סטריט 01-05.07/2013

 
שבוע מסחר מקוצר בוול-סטריט בשל חגיגות יום העצמאות הסתיים בעליות נאות כשהמדדים המרכזיים השלימו עלייה שבועית של קרוב ל-1.5%.  נתוני מאקרו מפתיעים לטובה פורסמו בנוגע לשוק העבודה שממשיך להראות שיפור אל מעבר לתחזיות האנליסטים כמו כן הנתונים של חודשים אפריל ומאי עודכנו כלפי מעלה. למרות נתוני המאקרו המעידים על התאוששות בכלכלה הריאלית בחודשים האחרונים, שיעור רמת האבטלה נשאר ברמתו הנוכחית וקצב יצירת המשרות עדיין לא מספק את הבנק הפדרלי, הצפי הוא כי ה'פד' ימשיך עם רכישות האג"ח במסגרתן מוזרמים לשוק 85 מיליארד דולר מדי חודש, ולא יעלה את שיעורי הריבית מרמתן האפסית כיום עד שרמת האבטלה תרד לשיעור של 7%. מניות הבנקים הגדולים מרכזות עניין לקראת פתיחת עונת הדוחות של הרבעון השני בשבוע הבא ועל רקע הערכות של חלק מהמשקיעים כי אנליסטים עשויים לעדכן תחזיות לגביהם בימים הקרובים. לקראת סיום המסחר בשישי מדד הנאסד"ק וה- S&P500 עולים בשיעור של 1%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


  195  אלף משרות חדשות נוספו לשוק העבודה האמריקני בחודש יוני, מעל תחזית הכלכלנים שצפו תוספת של 145  אלף עד 175 אלף משרות חדשות. שיעור האבטלה נותר ללא שינוי ברמה של 7.6% .
 דיווח בלומברג מוסר כי הממשל בסין חוסם הגישה למידע של תחומים מסוימים במשק. הסינים דחו את פרסום המידע הנחוץ על מנת להשלים את מדד מנהלים הרכש שאמור להתפרסם בזמן הקרוב. זוהי לא הפעם הראשונה שנתונים כלכליים חשובים נחסמים בסין. מוקדם יותר השנה התגלה כי במשך תקופה ארוכה התקבלו דיווחים כוזבים של סחר בינלאומי. פחות מידע מקשה להבין את היקף ההאטה בכלכלה הסינית.


חדשות בולטות


  ג'יי פי מורגן (JPM) יציג תוצאות בעוד שבוע, הצפי הוא רווח של 1.42 דולר למניה, המניה עלתה ביום שישי 1.76% , סה"כ סגרה השבוע עליה של 0.51%.
 גולדמן זאקס ( (GSצפויה לדווח על רווח של 2.87 דולר למניה, המניה עלתה בשישי 1.2%, אך סה"כ ירדה השבוע 0.81%.
 בנק אוף אמריקה (BAC) צפוי להציג רווח של 25 סנט למניה. המניה עלתה בשישי 1.4% אך סה"כ עלתה השבוע 0.55% בלבד .
 S&P הורידה את דירוג האשראי של נוקיה ( ( NOKלרמת זבל לאחר שזו הסכימה לרכוש את חלקה של סימנס במיזם משותף תמורת 1.7 מיליארד דולר ובכך דיללה את יתרות המזומנים שלה משמעותית. למרות זאת המניה סגרה את שבוע המסחר עם עליה של 4%.
מועד עריכת הסקירה:  5/7/2013
גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד