סקירה שבועית וול סטריט 17-21.06/2013

  
הדובים חזרו לוול-סטריט בתגובה לדברי ברננקי והאטה במגזר הייצור בסין. השבוע יו"ר ה'פד' מסר בהודעת הריבית והמדיניות המוניטארית כי הוא עשוי להאט את רכישות האג"ח עוד לפני תום השנה ולנקוט במדיניות מוניטארית מרסנת כבר בתחילת 2014, הפד צופה אופטימיות בכל הנוגע לכלכלה הריאלית וצופה כי הסיכונים לכלכלה ולשוק העבודה בארה"ב קטנו מאז הסתיו האחרון. כתגובה לנאום ביום רביעי בורסות העולם החלו בנפילה החדה זה 19 חודשים, ירידות חדות נרשמו באירופה, וגם בזהב, בנפט ובכסף. הירידות נמשכו עד לסגירת המסחר בוול סטריט ביום חמישי כאשר המדדים המובילים בוול סטריט סגרו על ירידות של 2.5 אחוז. ביום שישי המדדים המובילים בוול סטריט סגרו במגמה מעורבת, מדד ה- S&P סגר בעליה של 0.27% ל- 1592.43 נקודות, הנאסד"ק ירד ב-0.22% ל- 3357.25 נקודות.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התשואה על אג"ח ל-10 שנים השלימה זינוק שבועי של 14% וכעת ברמת שיא של 22 חודשים ועומדת על 2.51%.
  נתוני תביעות האבטלה לשבוע שהסתיים ב-15 ליוני, קפצו ב-18,000 ל-354 אלף. התחזיות בשוק עמדו על עלייה מתונה יותר לרמה של עד כ-343 אלף, לאחר שבשבוע הקודם התביעות ההתחלתיות עמדו על 336 אלף.
 נתון מדד מנהלי הרכש בסקטור הייצור, שרשם קריאה של 52.2 נקודות בחודש יוני, נמוך מצפי האנליסטים שעמד על 52.5 נקודות וכן מהקריאה בחודש מאי שעמדה על 52.3 נקודות.
 מכירות הבתים הקיימים (יד שנייה) לחודש מאי, זינקו ב-4.2% ל-5.18 מיליון (שנתי) - שיא של 3.5 שנים ומעל צפי האנליסטים שעמד על עלייה מתונה יותר במכירות לרמה של 5.01 מיליון (שנתי) לעומת האומדן בחודש הקודם שעמד על 4.97 מיליון.
 במגזר הייצור בסין נרשמה האטה נוספת, לפי מדד מנהלי הרכש של HSBC שפורסם היום. המדד ירד ביוני ל-48.3 נקודות, שפל של 9 חודשים ונמוך מקריאה סופית של 49.2 במאי. המדד עודו נמוך מרמה של 50 נקודות, שכל קריאה מעליה מעידה על התרחבות של מגזר הייצור, וקריאה מתחתיה מעידה על הצטמצמותו.


חדשות בולטות


  מניית אורקל (ORCL) צונחת 9% ביום שישי בעקבות נתוני הכנסות מתחת לתחזיות שצפו לה. לחברה היו הכנסות בשיעור בגודל של 10.9 מיליארד דולר שפספסו תחזית של 11.12 מיליארד דולר.
 מניית הבנק היווני NBG צונחת ביום שישי 10.5% בעקבות ההודעה כי קרן המטבע הבינלאומית משהה את הסיוע הכספי ליוון אלא אם מנהיגי גוש האירו ימצאו דרך לסגור פער של 4 מיליארד בתכנית החילוץ. 
 בניגוד לסנטימנט השלילי של סוף השבוע מניית פייסבוק FB)) עולה אחוז וחצי לאחר שקיבלה המלצת קניה מ- UBS , תחזית הרווח לשנה הועלתה ל 5.9 מיליארד דולר מ5.81 מיליארד.

מועד עריכת הסקירה:  23/6/2013
עורך הסקירה: עופר גוטמן – מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד