סקירה שבועית וול סטריט 10-14.06/2013

 
האם אנו בדרך לשינוי מגמה או שמא תיקון לאחר גל עליות יפה מתחילת השנה? שבוע המסחר נסגר בירידות כשבחודש האחרון נרשם שבוע חיובי אחד בלבד. הרקע לחששות השבוע בא מכיוון יפן וכמו כן מבית. הבנק היפני החליט השבוע לסגת חלקית מתכנית התמריצים לכלכלת יפן כשהמטרה הייתה להכפיל את הבסיס המוניטארי על ידי קנייה אגרסיבית של אג"ח. דבר אשר הבנק הפדראלי בארה"ב עושה מזה מספר חודשים. כמו כן ,ישנה ציפייה מצד הסוחרים בסטריט לנאום ברננקי בשבוע הבא לגבי המשך או עצירת תכנית ההרחבה הכמותית הרביעית במספר.בנוסף, היום האחרון למסחר נסגר בירידות לאחר שה IMF חתך את תחזית הצמיחה הן באירופה והן בארה"ב. דבר אשר מוסיף לתנודתיות הערה שהורגשה השבוע בשווקים.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 תביעות ראשוניות לדמי אבטלה עמדו על 334 אלף לעומת צפי של 335 אלף תביעות.
 מכירות קמעונאיות (חודשי) עלו ב 0.6% לעומת צפי של 0.4%
 מדד המחירים ליצרן (חודשי) עמד על 0.5% לעומת צפי של 0.1%


חדשות בולטות


 קרן המטבע הבינלאומית צופה סיכונים גוברים לכלכלת ארה"ב. בנוסף,בדוח השנתי שפרסמה על כלכלת המדינות החברות בה, מציינת הקרן, כי שיעורי המס הגבוהים יותר והקיצוצים בהוצאות שנכנסו לתוקף בחודשים האחרונים עלולים להשפיע יותר מכפי שנחזה תחילה, ויקשו על הצריכה בארה"ב ברבעונים הקרובים.


 סוכנות הדירוג  S&P העלתה את אופק הדירוג של ארה"ב ליציב. סוכנות הדירוג ,שבשנת 2011 חתכה את הדירוג המושלם של ארה"ב, החליטה, כמעט שנתיים אחרי הצעד ההיסטורי, לעדכן התחזית כלפי מעלה אך עם זאת אינה מחזירה את הדירוג המושלם לכלכלה הגדולה בעולם.


 IBM החלה השבוע בסבב פיטורים חסר תקדים של כ-1300 עובדים כחלק משינוי ארגוני כולל עליו החליטה המנכ"לית ג'יני רומטי.

מועד עריכת הסקירה:  14/06/2013


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד