סקירה שבועית וול סטריט - 03-07/06/2013

 
שבוע המסחר החולף התאפיין בתנודתיות רבה בשל אי הודאות בנוגע להמשך תוכניות רכישות האג"ח בארה"ב והציפייה לדו"ח התעסוקה שהפתיע לטובה ביום ו'. פרסום הדו"ח הקפיץ את המדדים כך שבסיכום שבועי המדדים סגרו קרוב לרמות הפתיחה מתחילת השבוע. דו"ח התעסוקה הצביע כי שוק העבודה האמריקאי הוסיף 175 אלף משרות חדשות בחודש מאי, מעל תחזיות האנליסטים שעמדו על 160 אלף משרות. זהו סימן לכך שהכלכלה ממשיכה לצמוח חרף העלאת המסים וצמצום בהוצאות הממשל. האם נתוני התעסוקה יגרמו ל'פד' לשנות כיוון ולהתחיל לסגת ממדיניות ההקלה הכמותית? בשבועות האחרונים גברו הספקולציות בשוק כי ה'פד' עשוי לסגת מעט מהתוכניות להקלה כמותית ולהאט את קצב רכישות האג"ח כבר בחודש ספטמבר. ספר הבז' הבוחן את ההתפתחות הכלכלית ב-12 מחוזות ה'פד' הצביע על כך שבמרבית המחוזות הכלכלה צמחה בקצב איטי עד מתון, כאשר שיפור מהותי נרשם בשוק הדיור ובתחום הבנקאות.  עם זאת, בשוק העבודה, הנחשב לעקב אכילס של הכלכלה האמריקאית, נרשמה צמיחה מתונה במרבית המחוזות.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


  מדד מנהלי הרכש במגזר הלא יצרני, ה-ISM, שהציג קריאה של 53.7 נקודות, לעומת הצפי לקריאה של 54 נקודות.
 נתון ההזמנות ממפעלים, אשר עלו ב-1% בחודש אפריל, פחות מהצפי שעמד על כ-1.5%.
 שוק העבודה האמריקאי הוסיף 175 אלף משרות חדשות בחודש מאי מעל תחזיות האנליסטים שעמדו על 160 אלף.
 שיעור האבטלה עלה ל-7.6% למרות שכלכלנים בוול סטריט ציפו כי הוא ייוותר על 7.5%.


חדשות בולטות


  מונסנטו (MON) - חברת הזרעים הגדולה בעולם, הודיעה על תוכנית לרכישה עצמית של מניותיה ב-2 מיליארד דולר. החברה הכריזה גם על מדיניות חלוקת דיבידנד מדי רבעון, החברה רשמה ביום ו' עליה של 2.3%. 
 סודה סטרים (( SODAהישראלית ממשיכה לרכז עניין לאחר שאתמול הכחישה המנכ"לית של פפסיקו שמועות לפיהן היא במו"מ לרכוש את החברה.
 חברת קוויקסילבר (ZQK) דיווחה על הפסד בלתי צפוי בדוחות שפרסמה בעקבות ירידה חדה במכירת מוצריה באירופה, המניה צנחה ביום ו' 12.5% .
מועד עריכת הסקירה:  07/6/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד