סקירה שבועית וול סטריט 27-31/05/2013

 
המדדים המובילים ממשיכים לשבור שיאים. שבוע המסחר הסתכם בעלייה למרות נתוני מקרו מעורבים. הסנטימנט בשוק המניות מעורב אף הוא . מנהלי קרנות גידור גדולות טענו שאם התשואה על אג"ח 10 שנים תמשיך לעלות, שוק המניות יתחיל להיפגע בצורה יותר משמעותית. מנגד יש הגורסים שכרגע אין חלופה אטרקטיבית ובודאי שלא בצורת פיקדונות כאשר הריבית עליהם היא אפסית. יש לשים לב להתרחשויות הקורות בעולם במיוחד באזור האסייתי במדינות כמו יפן וסין אשר מנסות לתמרץ את הכלכלה שלהן בתקופה האחרונה, מה שקרוב לודאי ישליך על הכלכלה הגדולה בעולם. 

 
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מחירי הבתים קייס-שילר רשם עלייה שנתית של 10.9% לעומת צפי של 10.2% -שיא של 7 שנים
 מדד אמון הצרכנים עמד על 76.2 לעומת צפי של 71 נקודות. גם כאן נרשם שיא של 5 שנים.
 תוצר מקומי גולמי לרבעון האחרון עמד על 2.4% לעומת צפי של 2.5%


חדשות בולטות


 יו"ר הפד בבוסטון,אריק רוזנגרן, טען שהגיוני לשקול ירידה מתונה בקצב רכישת הנכסים של הפד', במידה ונראה עוד כמה חודשים של שיפור הדרגתי בשוק העבודה ובכלכלה האמריקנית. רוזנגרן הוסיף כי בזמן הנוכחי זה מוקדם מדי לעצור את התכנית. 
 מנגד, ביל גרוס, מנכ"ל משותף בקרן פימקו אשר מתמחה בהשקעה באג"ח גלובליות, גורס שהנזק מתכנית הרכישות גדול ושברננקי איבד שליטה ובתוך כך נפגעת הצמיחה הטבעית של המשק.
 סוכנות הדירוג  S&P   העלתה את ההמלצה על מניית פייסבוק מ'החזק' ל'קנייה'. כאשר הנימוק הוא שלמרות התחרות הנרחבת מצד חברות גדולות וחברות הזנק יש לפייסבוק עמדה חזקה בשוק , צמיחה משמעותית בפרמטרים הכלכליים וגמישות ניכרת במאזן. מחיר היעד שניתן הינו 33 דולר.

 


מועד עריכת הסקירה:  31/05/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד