סקירה שבועית וול סטריט 20-24/05/2013

 
שבוע מסחר סוער בוול סטריט אשר ננעל בירידות קלות של המדדים על רקע מפולת בבורסת יפן ביום חמישי של יותר 7.3%. ירידות מתונות יותר נרשמו בשאר מזרח אסיה בעקבות נתונים כלכליים שהתפרסמו בסין ומראים על האטה חריפה במגזר הייצור, מדובר על נסיגה בפעילות לראשונה מזה שבעה חודשים שעלולה להשפיע לרעה על כל הכלכלה העולמית. במקביל נמשכת אי הבהירות בנוגע למדיניות המוניטרית בארה"ב, ברננקי התבטא כי הכלכלה עדיין זקוקה לתמריצים בצורת הרחבה כמותית, לעומת זאת נשמעים קולות של בכירים בפד שרוצים להתחיל לצמצם את היקף רכישות האג"ח מוקדם מהצפוי. את המסחר בשישי סגרו המדדים בירידות כאשר S&P יורד 0.3%, נאסדק 0.3% ודאו ג'ונס 0.13% .


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתוני נדל"ן מעודדים בארה"ב: מחירי שיא לבתים חדשים, מדובר על הרמה הגבוה ביותר מאז 1963, נרשמה עליה של 15% משנה שעברה.
 שיפור בשיעור מחפשי תעסוקה בארה"ב. מדובר על ירידה של 23 אלף מחפשי תעסוקה לרמה של 340 אלף בשבוע האחרון.
 היחלשות בצמיחת הייצור במגזר העסקי בארה"ב – אינדקס היצרנים נפל לשפל של 7 חודשים לרמה של 51.9 במאי מ-52.1 בחודש שעבר.


חדשות בולטות


  ענקית האופנה האמריקאית אברקומבי ופיץ' (ANF) נחבטת אחרי פספוס התחזיות לרבעון החולף, החברה רשמה הפסד של 9 סנט למניה עם הכנסות של 838 מיליון דולר זאת מתחת לצפי של הפסד של 5 סנט למניה והכנסות של 938 מיליון דולר. המניה צנחה ביום שישי ואיבדה כ10% משוויה.
 מניית חברת HP  (סימול HPQ) עלתה השבוע 16.9% על רקע פרסום הדוחות. לחברה עלייה מרשימה בתזרים המזומנים מפעילות ל3.6 מיליארד דולר, מדובר על עלייה של 44% ביחס לאשתקד.
 Fannie Mae  (FNMA ) ו Freddie Mac (FMCC) – המניות הבולטות של השבוע טסו מעל 30%, על רקע שיפור בנתוני הנדל"ן בארה"ב והתאוששות בשוק המשכנתאות.
 מניית פרוקטר אנד גמבל (PG) זינקה בשישי 4.5% בתגובה להודעת החברה כי המנכ"ל הנוכחי עוזב ובמקומו יחזור איי ג'יי לייפי שכיהן כמנכ"ל החברה בעבר ונחשב לטיפוס אהוד יותר בקרב המשקיעים.
מועד עריכת הסקירה:  24/5/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד